×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آخرین نبرد، سخت‌ترین نبرد/ تعارض در داخل و جنگیدن در دو جبهه

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از کانال تلگرامی از نفت چه خبر، زنگنه در این سخنان به شرایط دشوار بین‌المللی اشاره کرد و با قیاس شرایط فعلی با دهه شصت، نبرد کنونی سخت‌تر دانست.
اما صرفا تحریم‌های کنونی نیست که آخرین نبرد زنگنه را به جنگی سخت‌تر تبدیل کرده است. ماهیت فشارها و تحریم‌های کنونی قطعا بی‌سابقه است. تقریبا در طول تاریخ هیچگاه چنین تحریمی علیه هیچ کشوری وضع نشده است. به نحوی که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با اذعان به این موضوع گفت: شدیدترین تحریم‌های تاریخ را علیه ایران وضع کرده‌ایم.

وزارت نفت در دوران جنگ ایران و عراق باید می‌کوشید علی‌رغم وضعیت جنگی، بمباران تاسیسات نفتی و برخی کارشکنی‌های خارجی، صرفا نفت صادر کند. در وضعیت کنونی اساسا صادرات نفت ایران موضوع اصلی تحریم‌هاست. اما صرفا این تحریم‌های شدید و بی‌سابقه نیست که آخرین نبرد زنگنه را به سخت‌ترین نبرد زندگی او تبدیل کرده است. برخلاف دهه شصت وزیر نفت علاوه بر جبهه خارجی باید با جبهه‌ای از کارشکنان و اتهام پراکنان داخلی نیز در حال مبارزه باشد.

تقریبا هفته‌ای نیست که اتهامی عجیب و خبری کذب علیه شخص وزیر نفت و مجموعه تحت مدیریتش منتشر نشود. آخرین مورد این اتهام‌زنی‌ها را با مرتبط کردن خصوصی‌سازی شرکت هپکو و ورشکستگی آن به زنگنه شاهد بودیم. به نحوی که وزیر نفت در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست به شایعات مربوط به هپکو واکنش نشان داد و اتهام پول گرفتن از هپکو را رد کرد. او درباره شایعه‌ای مبنی بر پول گرفتن از هپکو گفت: دروغ‌هایی توسط برخی افراد مطرح می‌شود که بنده از نیت این افراد بی‌خبر هستم.

اتهام پول گرفتن از هپکو آخرین اتهام مطرح شده علیه زنگنه بود. فهرست اتهامات مطرح شده علیه زنگنه در ۶ سال گذشته فهرستی بلند بالا است. در ۶ سال گذشته پمپاژ این اتهامات به صورت ستادی و سازمان یافته در جریان بوده است و اتفاقا پس از خروج آمریکا از برجام و آغاز بی‌سابقه‌ترین جنگ اقتصادی تاریخ علیه ایران، نه تنها از حجم این اتهامات و دروغ پراکنی‌ها کاسته نشد که چند برابر هم شده است.

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های دولت حسن روحانی با تمامی دولت‌های پیش از خود در این بود که در دولت روحانی، فضای سیاسی کشور کاملا دو پاره و در تعارض بالا قرار داشت و این تعارض‌ها نیز به شکل مناسبی مدیریت نشد. دود این تعارضات سیاسی نیز بیش از هر سازمان و وزارتخانه‌ای به چشم وزارت نفت رفت و این وزارتخانه و شخص وزیر مورد اتهام و حمله قرار گرفتند.

زنگنه با قیاس شرایط فعلی با دهه شصت و شرایط دشوار بین‌المللی، نبرد کنونی را سخت‌تر دانست. اما آنچه نبرد آخر زنگنه را سخت‌تر کرده، این است که که وی باید در دو جبهه بجنگد. جبهه‌ای بین‌المللی و هم چنین جبهه‌ای در داخل کشور.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false