×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آمریکا در ۵ سال آینده به حاکم بازار نفت تبدیل خواهد شد

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)، در مصاحبه‌ای به خبرگزاری دولتی آناتولی گفت که تولید نفت ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۵ تقریباً برابر تولید مشترک روسیه و عربستان سعودی خواهد شد.
بیرول به خبرگزاری گفت که رشد چشمگیر تولید نفت شیل ایالات‌متحده به‌طور کامل تعادل بازار نفت را تغییر خواهد داد.
گزارش نفتی آژانس بین‌المللی انرژی که در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی منتشر شد نشان می‌دهد که ایالات‌متحده در پنج سال آینده رشد جهانی عرضه نفت را افزایش خواهد داد.
ظرفیت اوپک تا سال ۲۰۲۳ به میزان قابل توجهی رشد خواهد کرد، این در حالی است که بیشتر رشد کشورهای غیر اوپک از جانب ایالات‌متحده صورت می‌گیرد و این کشور در حال تبدیل شدن به حاکم اصلی بازار جهانی نفت است.
آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی گفته بود: «پیش‌بینی می‌شود تولید نفت شیل ایالات‌متحده تا سال ۲۰۲۳ در حدود ۳/۷ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند و این مقدار بیش از نیمی از کل ظرفیت رشد تولید جهانی است که پیش‌بینی می‌شود ۶/۴ میلیون بشکه در روز باشد. کل تولید میعانات ایالات‌متحده از جمله نفت، شیل و گاز طبیعی مایع، تا سال ۲۰۲۳ به بیش از ۱۷ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که به راحتی این کشور را به بزرگ‌ترین کننده جهانی تبدیل می‌کند و ایالات‌متحده می‌تواند تولید خود را در سطح تقاضای داخلی افزایش می‌دهد.»
بیرول پس از آن گفت: «ایالات‌متحده قصد دارد در پنج سال آتی بازارهای جهانی نفت را در دست بگیرد.»
تولید نفت ایالات‌متحده در حال حاضر بیش از ۱۱ میلیون بشکه در روز است، در حالی که روسیه و عربستان سعودی که در ماه اکتبر و نوامبر تولید خود را به بالاترین حد رسانده بودند باید در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۲۳۰،۰۰۰ بشکه در روز و ۳۲۲،۰۰۰ بشکه در روز تولید خود را کاهش دهند.
اداره اطلاعات انرژی ایالات‌متحده (EIA) در چشم‌انداز کوتاه‌مدت خود انتظار دارد که تولید نفت خام ایالات‌متحده در ماه نوامبر به ۱۱/۵ میلیون بشکه در روز برسد که این میزان نسبت به تولید ماه اکتبر، ۱۵۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده است. پیش‌بینی می‌شود که تولید نفت خام ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱۲/۱ میلیون بشکه در روز برسد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false