×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آمریکا قربانی جنگ نفتی عربستان و روسیه

به گزارش گروه انرژی نفت خبر، نشریه پلاتس در جدیدترین پیش‌بینی‌های خود برای بهای نفت در سال ۲۰۲۰ را برای دومین بار در یک ماه گذشته کاهش داد و اعلام کرده است که بهای نفت در رنج قیمتی ۲۵ تا ۳۰ دلار به ازای هر بشکه خواهد رسید و در چنین شرایطی، تولیدکنندگان نفت ایالات‌متحده قربانی این جنگ نفتی خواهند شد.

براساس گزارش این نشریه، پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ کاهش ۱۰ دلاری را تجربه کند و نفت وست تگزاس به ۲۵ دلار در هر بشکه و نفت برنت نیز به ۳۰ دلار در هر بشکه برسد، البته این نشریه پیش‌بینی‌های خود مربوط به سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را تغییر نداده است.

بهای نفت وست تگزاس روز جمعه تقریباً ۱۳ درصد سقوط کرد و به ۲۲٫۶۳ دلار در هر بشکه برسد، همچنین نفت برنت نیز با ۵٫۲۳ درصد کاهش به ۲۶٫۹۸ دلار در روز رسید. ماه مارس به بدترین ماه برای قیمت‌های نفت تبدیل شده است، زیرا پس از عدم موفقیت اوپک پلاس در دستیابی به توافق در مورد گسترش و تعمیق محدودیت‌های تولید، بهای نفت شروع به سقوط کرد.

کاهش قیمت فروش نفت عربستان به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت جهان، برای ماه آوریل و برنامه این کشور برای تولید ۱۲٫۳ میلیون بشکه در روز در ماه آینده،، روند نزولی قیمت را تشدید کرد.

اقدامات تحریک‌کننده برای اقتصادهای جهانی اعلام شده در هفته گذشته، نتوانسته‌اند جلوی کاهش قیمت نفت ناشی از شیوع سریع ویروس کرونا را بگیرند، ویروسی که تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار نفر را آلوده کرده و جان بیش از ۱۰ هزار نفر را گرفته است.

طبق پیش‌بینی پلاتس، با وجود سقوط قیمت نفت انتظار نمی‌رود روسیه و عربستان سعودی اختلافات خود را برطرف کنند و دوباره وارد مذاکره شوند.

طبق گفته پلاتس، تولیدکنندگان نفت ایالات‌متحده احتمالاً قربانی جنگ قیمت نفت هستند.

آژانس رتبه بندی گفت: «جنگ قیمت توسط اوپك و روسیه به وضوح تولیدكنندگان با هزینه بالاتر را هدف قرار می‌دهد که معمولاً این تولیدکنندگان آمریكایی هستند که آسیب جدی به آنها وارد می‌شود. ایالات‌متحده به یک بازیگر مهم در بازارهای جهانی نفت و صادرکننده عمده تبدیل شده است. در حال حاضر مشخص شده است که افزایش تولید سعودی چقدر طول خواهد کشید و تا چه مدت ادامه خواهد یافت.»

این نشریه، اعلام کرده است که به دلیل وجود چاه‌هایی که از گذشته حفر شده و سرمایه‌گذاری‌های پیشین، انتظار ندارد که تولید نفت ایالات‌متحده به سرعت سقوط كند، اما تولید این کشور تا پایان سال جاری تا حد زیادی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.»

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false