×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آینده مبهم مشاغل نفتی ایالات‌متحده

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از بلومبرگ، طبق گزارش موسسه دلوئیت، تقریباً سه چهارم از افراد شاغل حوزه نفت و پتروشیمی ایالات‌متحده که در پی شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، بعید است که تا پیش از پایان سال آینده به کار بازگردند.

طبق مطالعاتی که دلوئیت انجام داده، کاهش تقاضای نفت و سقوط قیمت‌ها باعث سریع‌ترین میزان اخراج از صنایع نفت و شیمیایی در طول تاریخ شده، به‌گونه‌ای که حدود ۱۰۷ هزار نفر از افرادی که در این حوزه مشغول به کار بوده‌اند، از ماه مارس تا آگوست (فروردین تا مرداد) بیکار شده‌اند.
طبق گفته دواین دیکسان، رئیس بخش مطالعات حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ایالات‌متحده در موسسه دلوئیت، در صورتی که برخی اقدامات سرشماری در نظر گرفته شود، احتمالا این تعداد بیشتر از آن چیزی است که اعلام شده باشد.

اکتشاف گران نفتی، حفاران گازی، پالایشگران و تولیدکنندگان تجهیزات برای مقابله با سقوط درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا، نیروی کار خود را کاهش داده‌اند.
شرکت‌های مطرحی مانند شلمبرژه، هالیبرتون، ماراتون پترولیوم و برخی از بزرگترین اپراتورهای نفتی این حوزه، از جمله شرکت‌هایی هستند که در مواجهه با این شرایط، هزاران نفر از نیروهای خود را از کار بیکار می‌کنند.

اغلب شرکت‌های خدماتی میادین نفتی، به دلیل کاهش و سرمایه برای حفر چاه‌های جدید، به شدت آسیب دیده‌اند. طبق تخمین‌های انجمن تجهیزات و خدمات نفت، این بخش در ماه آگوست ۲۶۰۰ شغل از دست داده است. تگزاس بیشترین آسیب را در میان ایالت‌ها دیده و از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، ۵۹ هزار و ۲۰۰ شغل خدمات میادین نفتی در این ایالت از بین رفته است.

دلوئیت پیش‌بینی می‌کند در صورتی که بهای نفت به طور متوسط بالای ۴۵ دلار در هر بشکه باشد و بهای گاز نیز ۲٫۵ دلار در هر میلیون واحد حرارتی انگلیس باشد، ۳۰ درصد از شغل‌های ازدست‌رفته این منطقه مجددا به کار بازمی‌گردند.
اما بر اساس این گزارش، اگر نفت خام در حدود ۳۵ دلار در هر بشکه بماند و گاز در بهترین حالت به ۲ دلار برسد، نرخ بازیابی شغل احتمالاً فقط به ۳ درصد می‌رسد.

بر اساس این گزارش، یک دلار تغییر در قیمت نفت حدود ۳۰۰۰ شغل نفت و گاز را تحت تأثیر قرار می‌دهد که این دو برابر تأثیر آن در دهه ۱۹۹۰ است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false