×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آینده نفت شیل در خطر

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، یکی از مقام‌های اجرایی حاضر در نفت میدلند در حوزه پرمین می‌گوید که رشد تولید نفت شل فقط ممکن است در این منطقه تا بعد از سال ۲۰۲۵ ادامه پیدا کند. این موضوعی بسیار مهم برای آینده نفت شل است.
جدای از نفت منطقه مدلند، استخراج نفت سایر مناطق به دلیل افت قیمت نفت به زیر ۶۰ دلار ممکن است تا آینده‌ای نامعلوم متوقف شود.
دو هفته اخیر، دو هفته جهنمی برای نفت آمریکا بود که با افت قیمت جهانی نفت نیز مصادف شده است. شرکت آساسیس پترولیوم اعلام کرده که مجبور است برای استخراج نفت، هزینه‌های بیشتری انجام دهد اما میزان نفت استخراجی کمتر از قبل خواهد بود. این اظهار نظر باعث شد تا سهام این شرکت در بازار ۳۰ درصد سقوط کند.
شرکت کانچو ریسورسز نیز گفته است که نفت یکی از چاه‌هایش به اتمام رسیده و چاره‌ای جز اتمام استخراج از آن ندارد. سهام این شرکت پس از آن که گفته شد ممکن است نتواند به مانند گذشته نفت تولید کند، ۲۲ درصد در بازار با افت رو به رو شد.
اما دشواری‌ها برای نفت آمریکا ادامه دارد. هفته گذشته، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از وضع تعرفه‌های جدید در ماه سپتامبر علیه کالاهای چینی خبر داد. چین نیز در اقدامی متقابل و به قصد پایین آوردن قیمت کالاهایش در رقابت با کالاهای آمریکایی، ارز خود را کم ارزش کرده است.
این جنگ تجاری گسترده میان چین و آمریکا به نوبه خود به کاهش قابل توجه قیمت نفت منجر شده است. قیمت نفت پس از آن که اپک پلاس اعلام کرد که ممکن است حجم بیشتری از تولیداتش بکاهد تا اندازه‌ای بالا رفت اما این میزان چندان چشمگیر نبود.
اسکات شفیلد، مدیر اجرایی شرکت پایونیر ریسورسز که بزرگترین شرکت تولید کننده نفت در آمریکا به شمار می‌آید معتقد است که میزان استخراج نفت از حوزه پرمین می‌تواند به ۸ میلیون بشکه در روز برسد اما نسبت به آینده سایر حوزه‌ها تردید دارند.
به همین دلیل او می‌گوید که ارزش سهام شرکتش طی ۵، ۶ سال آینده دو یا سه برابر خواهد شد چرا که رقبایش که در حال استخراج نفت از سایر مناطق هستند به زودی از میدان خارج می‌شوند. با وجود این نباید فراموش کرد که شرکت پایونیر در سه‌ماهه دوم سال جاری ۱۶۹ میلیون دلار خسارت دیده است.
این مدیر اجرایی اما معتقد است که طی سال‌های آینده قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت کمتر از ۵۰ دلار خواهد بود و این قیمت برای استخراج نفت شل به صرفه نیست. او اضافه می‌کند اگر قیمت نفت در این سطح باقی بماند، حتی با کاهش تولید نفت از حوزه پرمین مواجه خواهیم بود.
همه این معضلات باعث کاهش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذار در نفت شل آمریکا شده است. موضوعی که می‌تواند سرمایه‌گذاران را به طور جدی درباره ادامه سرمایه‌گذاری در این بخش دچار تردید کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false