×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
اتاق مشترک با مردان و چالش دوری از خانه

لینک بخش نخست

 

پرسش:

بیشترین چالش را در کدام قسمت شغل خود می‌بینید؟

پاسخ سِدِنو:

بنظر من چندهفته بدون وقفه در یک مکان بودن، سخت‌ترین قسمت این شغل است. باوجود اینکه ۹ سال است روی کشتی کار می‌کنم اما هنوز یکی از سخت‌ترین کارها زمانی است که قرار است برای چند هفته از خانه دور باشم. اگرچه من همیشه به خودم یادآوری می‌کنم که این قسمت از کار چندان هم ناخوشایند نیست زیرا مدت زمانی من را از مشکلات و مردم اطراف دور نگه‌می‌دارد.

پاسخ رایلز:

در این شغل تقریبا هرروز مجبور به تصمیم‌گیری‌های پرمخاطره و به لحاظ ذهنی درگیر کار هستید. در واقع یک موقعیت یاب پویا، تلاش می‌کند تجهیزات حفاری را بالای چاه‌های نفت حفظ کند. این شغل مستلزم توجه مداوم است که علاوه‌بر حفظ موقعیت دستگاه‌ها، وضعیت آب‌و‌هوایی را نیز پیش‌بینی کند و با انجام چندین عملیات همزمان موقعیت را ثابت نگه‌دارد. در چنین شرایطی شما مجبور به گرفتن تصمیمات سریع و مطمئن هستید.

پاسخ درامو:

تنظیم کردن میزان انرژی شخصی و مدیریت منابع انرژی، بخش پرچالشی است. وقتی محل کار و محل سکونت شما در یک مکان واقع شده باشد، شما هر روز با این وسوسه مواجه هستید که ساعات بیشتری را کار کنید یا یک پروژه بیشتر انجام دهید. بازسازی دوباره انرژی‌ کارکنان در چنین شرایطی بسیار مهم است، می‌توان برای رسیدن به این هدف کارهای مختلفی را انجام داد مانند، هرشب زود به رختخواب رفت و استراحت کرد، یا چندشب در هفته را به همنشینی و معاشرت پرداخت، یا حتی زمانی را برای ورزش اختصاص داد، درهرحال اختصاص دادن زمان‌های ویژه برای خود بسیار در روند کار و افزایش سطح تحمل کمک می‌کند. یکی از گرفتاری‌ها در مراکز فراساحلی، کار کردن با تمام توان است و نیاز به سرعت در کارها است که اگر فرد از تمام انرژی خود در کار روزانه استفاده کند، منجر به فرسودگی او می‌شود و در طول زمان نمی‌تواند تصمیمات درست در کار بگیرد.

پرسش:

چطور با کمبود اتاق در محل کار و اشتراک محل زندگکی با یک همکار مرد کنار آمده‌اید؟

پاسخ سِدِنو:

شرکتی که من با آنها کار می‌کنم قوانین بسیار متعهدانه‌ای را نسبت به اشتراک اتاق‌ها دارند. اتاق من همیشه تمیز است و در تمام طول مدتی که من در آنجا نیستم وسایل من در یک کابین قفل می‌شود و به‌خوبی از آنها مراقبت می‌کنند.

پاسخ رایلز:

من هرگز از اینکه مجبور بودم یک هم‌اتاقی مرد داشته باشم احساس ناراحتی نکردم زیرا برنامه کاری ما طوری تنظیم می‌شود که در روزهای کاری من او به خانه خود بازمی‌گردد و بالعکس. درواقع ما هرگز همزمان در اتاق نیستیم و من کاملا احساس امنیت و تمیزی دارم.

پاسخ درامو:

هیچ محدودیتی در این زمینه برای من وجود نداشت. در ابتدا جا دادن تنها زن شاغل در یک سکوی فراساحلی دشوار بود. بعد از مدتی متوجه شدم هم‌اتاق بودن با یک مرد سخت نیست وقتی ما در شیفت‌های متضاد کار می‌کنیم و هیچوقت همزمان در یک اتاق نیستیم.

پرسش:

شکاف جنسیتی که در صنعت نفت و گاز به آن اشاره می‌شود چیست و چگونه می‌توانیم تاثیرات مثبت آن را افزایش بدهیم؟

پاسخ سِدِنو:

یک راه این است که زنانی را که علاقه‌ای ندارند که برای مدت طولانی در بخش‌های فراساحلی کار کنند را تشویق کنیم در این صنعت باقی بمانند. می‌دانیم که مشاغل بلند مدت فراساحلی برای هرکسی راحت نیست اما در عین حال باور داریم تجاربی که افراد از این بخش‌ها به‌دست می‌آورند سکوی پرتابی برای شغل‌های بالاتر در صنایع دریایی و فراساحلی خواهد بود. همچنین ما خواستار حضور زنان در رده‌های مدیریتی هستیم. درواقع ما زنان را تشویق می‌کنیم، در بخش‌های فراساحلی تا دوسال تجربه خود را افزایش دهند که بتوانند با استفاده از برنامه‌های آموزشی و تجارب خود به سطوح تصمیم‌گیری و مدیریتی وارد شوند.

پاسخ ریالز:

تنها چیزی که می‌تواند شکاف جنسیتی ر از بین ببرد حضور بیشتر زنان در عرصه‌ی نفت و گاز است. مردان زیادی هستند در این محیط‌ها که تابحال با هیچ زنی همکار نشده‌اند یا به‌تازگی تجربه کار کردن با یک زن را در این عرصه به‌دست آورده‌اند. علاقمند کردن و تشویق کردن زنان به حضور در صنعت نفت و گاز باعث می‌شود که حضور زنان در این عرصه‌ها به مرور زمان عادی شود و درنتیجه همه افراد با حضور زنان در این فضاها  راحت‌تر برخورد کنند.

پاسخ درامو:

هرزمانی که صحبت از افزایش تعداد زنان در عرصه‌هایی می‌شود که در انحصار مردان قراردارد، نگرانی‌ها از کاهش استانداردهای آن عرصه در نتیجه ورود زنان نیز افزایش می‌یابد. برای سنجش کاهش استانداردها یا ملاحظات ویژه باید تاثیرات طولانی‌مدت را بررسی کرد. ما ابتدا باید ارزیابی کنیم که آیا معیارهای درستی را برای سنجش انتخاب کرده‌ایم. اغلب زنان حاضر در صنعت گاز و نفت با این معیار که چقدر توانسته‌اند خود را با محیط‌های مردانه وفق دهند مورد سنجش قرار می‌گیرند. این درحالی است که با بررسی این معیار تنها منابع را اتلاف می‌کنند. درحالیکه باید معیارهای سنجش به ویژگی‌های قابل سنجشی که در مردان و زنان مشترک است و در این عرصه و بر سطح عملکرد هردوی آنان تاثیرگذار است، گسترش یابد.

پرسش:

چرا به شغل‌تان علاقمندید؟

پاسخ سِدِنو:

من عاشق چالش‌هایی هستم که در محیط کار خودم تجربه می‌کنم. همکاری تمام خدمه با صلاحیت و دقت سیستم DP که شرایط نگهداری یک کشتی ۸۰۰ فوتی را در یک نقطه به عرض یک متر فراهم می‌کند. برای برخی ایستادن روی یک پل و تمام روز تماشا کردن کسالت‌آور است اما برای من نظارت روی سیستم DP و تماشای طلوع آفتاب در حال نوشیدن قهوه شروع یک روز فوق‌العاده است.

پاسخ رایلز:

تمام چالشی که در این محیط تجربه می‌کنم برای من لذت‌بخش است، هیجان ناشی از کار کردن در یک محیط مردانه به عنوان تنها زن تا گرفتن بالاترین سطح مدرک USCG، هیجان هدایت یک شناور حفاری به ۱۷۰متری به نقطه دقیق محل کار و خارج کردن آن از محل حفاری، تمام آنها اتفاقات پرهیجانی است که هر روز در محل کار تجربه می‌کنم.

پاسخ درامو:

من عاشق کارکردن با کارکنانی از سراسر جهان هستم. ملاقات با افرادی از سراسر جهان یک امتیاز واقعی است اگرچه زندگی کردن و کار کردن با هر یک از آنها فرصت بی‌نظیری را برای برقراری ارتباط و گسترش دیدگاه‌ها فراهم می‌کند. همچنین کار کردن در یک محیط پویا با انواع چالش‌ها برایم جالب است زیرا باید همیشه آماده بود و چنین موقعیتی نیازمند نوآوری‌های تکنیکی، فلسفی و مدیریتی برای حل مشکلات است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false