×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
اجرای ۹ پروژه پتروشیمی به ارزش ۸,۵ میلیارد دلار

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از شانا، جعفر ربیعی در دیدار با بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن تشریح فعالیت‌های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (هلدینگ خلیج‌فارس) گفت: این شرکت بزرگ‌ترین شرکت هلدینگی کشور است که از نظر شاخص فروش، در سطح کشور در رتبه دوم قرار دارد و از نظر صادرات نیز نخستین صادرکننده بزرگ محصولات غیرنفتی است.

وی کل ظرفیت تولید هلدینگ خلیج فارس را ۲۴ میلیون تن در سال عنوان کرد و افزود: برای نخستین بار در سال ۹۶ کل تولید این شرکت از مرز ۲۰ میلیون تن عبور کرد. ۳۷ درصد کل تولید صنعت پتروشیمی کشور به تولید شرکت‌های تابع این هلدینگ اختصاص دارد.

ربیعی با بیان این‌که ۴۱ درصد از کل میزان صادرات محصولات پتروشیمی کشور به هلدینگ خلیج‌فارس اختصاص دارد، اظهار کرد: کل صادرات این شرکت در سال ۹۶ حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده است.

وی درباره یکی از پروژه‌های مهم در دست اجرای هلدینگ خلیج‌فارس اظهار کرد: بر پایه همکاری و مشارکت میان پتروشیمی و نفت، به‌تازگی عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری گازهای فلر در مناطق نفتخیز جنوب آغاز شده است. هم‌اکنون مطالعات اولیه اجرای این پروژه به اتمام رسیده است و امیدوارم با خاتمه این پروژه طبق تعهدات‌مان در دو تا سه سال آینده بخش زیادی از فلرهای مناطق نفتی جنوب خاموش شود.

ربیعی با تاکید بر رتبه‌های جهانی هلدینگ خلیج فارس، موفقیت این شرکت را نشان‌دهنده نقش و تاثیرگذاری آن در منطقه و جهان خواند و گفت: صادرات محصولات این شرکت به صورت اختصاصی و متمرکز ازسوی شرکت تجارت صنعت پتروشیمی انجام می‌شود. خوشبختانه در مقوله صادرات در هلدینگ خلیج فارس و شرکت‌های تابع آن به صورت هماهنگ متمرکز عمل می‌کنیم.

وی اظهار کرد: این شرکت و چهار شرکت زیرمجموعه پترول، مبین، فجر و پارس در بازار بورس کالا پذیرفته شده‌اند و فعال هستند و تقریبا ۱۳ درصد بازار بورس کالا در اختیار این شرکت است، بنابراین به دلیل شاخص‌سازی در بازار تاثیرگذار هستیم. بورس بازار پرتلاطمی است، اما تلاش شده از سهامداران خرد نیز به صورت منطقی حمایت کنیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false