×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
احتمال کاهش قیمت نفت خام سبک عربستان برای مشتریان آسیایی

به گزارش گروه انرژی نفت خبر، طی نظرسنجی انجام شده توسط رویترز از هر شش نفر، چهار نفر گفته‌اند که قیمت رسمی فروش کشتی‌های نفت خام سبک عربستان در ماه فوریه می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ سنت در هر بشکه کاهش داشته باشد. شرکت دولتی نفتی عربستان، آرامکو، قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عربستان را در ژانویه و پس از چهار ماه افزایش به بالاترین میزان خود در شش سال گذشته رسانده است.
در این راستا منابع گفته‌اند که آرامکو ممکن است قیمت رسمی فروش را کاهش دهد چرا که ساختار قیمت معیار نفت خام خاورمیانه حاکی از کاهش تقاضا در فوریه است. در این زمان ممکن است شروع بارگیری کشتی‌ها با شروع خاموشی پالایشگاه‌های آسیایی برای تعمیر و نگهداری در ماه مارس هم‌زمان شود.
همچنین این منابع گفته‌اند: «با توجه به کمتر شدن شکاف قیمتی نفتا در ماه جاری، احتمالا نفت خام فوق سبک عربستان در ماه فوریه کاهش قیمت بیشتری داشته باشد.»
آن‌ها می‌گویند با این حال تقاضای شرکت‌های بزرگ برای محموله‌های بارگیری شده در ژانویه و بازگشت حاشیه‌های نفت قیمت‌های رسمی فروش نفت سنگین عربستان را حمایت خواهد کرد.
با وجود تلاش عربستان و کویت برای از سر گرفتن تولید و صادرات مشترک در منطقه بی طرف و ادامه افزایش تقاضای پالایشگاه‌های جدید چینی در سال ۲۰۲۰، تقاضا برای این درجات نفت می‌تواند پایدار بماند.
قیمت‌های رسمی نفت خام عربستان معمولا حدود پنجم هر ماه منتشر می‌شود و روند قیمت را برای محموله‌های ایرانی، کویتی و عراقی تعیین می‌کند و بر قیمت ۱۲ میلیون بشکه در روز از نفت خام آسیا تاثیر می‌گذارد.
آرامکو قیمت‌های نفت خام خود را بر اساس توصیه مشتریان و پس از محاسبه تغییرات ارزش نفت خود نسبت به ماه گذشته، بر اساس بازده و قیمت نفت پالایش شده، تعیین می‌کند.
مقامات آرامکو بر اساس سیاست این شرکت درباره قیمت‌های رسمی ماهانه این پادشاهی اظهار نظر نمی‌کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false