×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
استقلال انرژی ایالات متحده موجب تشدید ناامنی در خاورمیانه

نیم مک‌برنی، یکی از مدیران وریسک میپل‌کرافت در این گزارش گفته است که درحالی که تولید نفت شیل آمریکا افزایش یافته است و با وجود این مساله که صادرات نفت خاورمیانه به آسیا از هرکجای دیگر جهان بیش‌تر است، نقش ایالات متحده در تضمین امنیت منطقه به عنوان یک شبه طرفدار امنیت محموله‌های انرژی تضعیف شده است.
او اضافه کرده است: “تمایل ایالات متحده برای پیشگام شدن و دفاع از شرکای سنتی خود در خاورمیانه با کاهش اتکا به نفت عربستان کم شده است و ما معتقدیم که این امر می‌تواند موجب ناامنی بیش‌تر در منطقه شود”.
بر اساس این گزارش، چشم‌انداز کمرنگ شدن نقش آمریکا در منطقه برای تولیدکنندگانی مانند عربستان و امارات متحده عربی، ترس از خلا امنیتی را افزایش می‌دهد چراکه به طور خلاصه بدون “امنیت شدید” در خلیج فارس، اقتصادهای خلیج فارس و ۲۰ درصد از تقاضای نفت جهان در معرض تهدید قرار می‌گیرد.
مک‌برنی در این گزارش اظهار کرد: «اما واشنگتن به طرز فزاینده‌ای نسبت به حمایت نانوشته از محصولات نفتی و حمل و نقل نفتی که بیش‌ترین منفعت را برای رقیب ژئواستراتژیک آمریکا، یعنی چین دارد بی تمایل است».
او اضافه کرد: «عدم پاسخگویی دولت ترامپ به افکار عمومی به دنبال حملات ماه می و سپتامبر ۲۰۱۹ به نفتکش‌ها و تاسیسات نفتی در عربستان سعودی نشان می‌دهد که آستانه اقدام ایالات متحده در منطقه بسیار بیشتر از گذشته است».

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false