×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
استقلال نفتی آمریکا رویای بی‌تعبیر است

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از شانا، با آغاز روند کاهش تولید این منطقه نفت‌خیز، آمریکا نمی‌تواند به استقلال نفتی خود دست‌ یابد و در نتیجه بزرگ‌ترین عامل تهدیدکننده سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برطرف خواهد شد.

به گزارش بلومبرگ، دوسوم نفت آمریکا در حوضه نفتی پرمین تولید می‌شود و رشد بی‌سابقه تولید این منطقه، امکان تداوم صادرات روزانه بیش از ۳ میلیون بشکه نفت خام را از ماه مه گذشته برای آمریکا فراهم کرده است. این رقم، بیش از تولید نفت هر کدام از اعضای اوپک به جز عربستان و عراق است. با این حال واردات آمریکا دو برابر مقدار یادشده است و کند شدن روند تولید نفت این منطقه سبب افزایش این شکاف خواهد شد.

از آنجا که مقدار تولید منطقه پرمین برتری قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگر مناطق نفت‌خیز آمریکا دارد، در صورت افت تولید نفت خام حوضه پرمین، دیگر حوضه‌های شیل ملزم به جبران این افت تولید خواهند بود.

حتی با آغاز روند افول نفت حوضه نفت‌خیز پرمین، آمریکا همچنان یکی از تولیدکنندگان عمده نفت و یکی از صادرکنندگان مهم این منبع انرژی خواهد بود. این در حالی است که، وزیران عضو اوپک با یدن نشانه‌هایی از آغاز روند افت تولید نفت شیل، نفس راحتی خواهند کشید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false