×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
افزایش بی سابقه تولید نفت در برزیل

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، تولید نفت در برزیل در سال جدید با ۲۰٫۴ درصد افزایش به رکورد بی سابقه ۳٫۱۶۸ میلیون بشکه در روز رسید.

به این ترتیب این کشور حاضر در منطقه آمریکای جنوبی، در حال افزایش میزان تولیدات نفت و گاز است. برزیل در ماه گذشته جمعا ۴٫۰۱ میلیون بشکه-مترمکعب تولیدات نفت و گاز داشته است.

افزایش تولید نفت در برزیل از چند ماه پیش آغاز و با شیب قابل توجهی بالا آمده است. برزیل در ماه ژانویه و در قیاس با دسامبر ۲۰۱۹ حدودا ۲ درصد افزایش تولید نفت داشته است.

در اوایل ماه جاری شرکت دولتی پتروبراس اعلام کرده بود که تولیداتش از مرز ۳ میلیون بشکه در روز عبور خواهد کرد. پیش بینی ها حاکی از آن است که با توجه به افزایش حفاری ها در حوزه های نفتی در برزیل، میزان تولید این کشور در اواخر سال جاری از آمار کنونی پیشی خواهد گرفت. گفته می شود که برزیل این توانمندی را دارد که در سال ۳۱۰ هزار بشکه در روز به تولیدات خود بیافزاید.

افزایش تولید نفت در برزیل باعث خواهد شد که این کشور در سال ۲۰۲۰ و بعد از آمریکا و نروژ، سومین تولید کننده بزرگ نفت غیر اوپکی شود. این کشور در سال گذشته و در ۶ ماه میزان تولید خود را ۵۵۰ هزار بشکه در روز افزایش داد. اوپک نیز در گزارش های خود به میزان پیشرفت قابل توجه برزیل در تولید نفت اشاره می کند.

افزایش تولید در برزیل در حالی انجام می شود که کشورهای عضو اوپک به دلیل کاهش قابل توجه تقاضا برای نفت در اثر شیوع ویروس کرونا به دنبال راهی برای کنترل تولید در میان خود هستند. تولید نفت در برزیل و کشورهای غیر اوپکی می تواند برنامه های اوپک برای تثبیت قیمت نفت را خنثی کند.

افزایش حفاری ها در برزیل
در همین حال پلاتس خبر داده است که دو شرکت بزرگ نفتی یعنی شل و توتال مجوزهای لازم زیست محیطی برای حفاری های دریایی جدید در برزیل را به دست آورده اند. این دو شرکت در مناقصه ای که سال گذشته برگزار شده بود، پیروز شده بودند.

قرار است شرکت شل ۶ چاه نفت در مناطق دریایی برزیل حفر کند. توتال نیز مسئولیت حفاری ۵ چاه را برعهده خواهد داشت.

از زمانی که برزیل به برگزاری مناقصه های دوره ای برای واگذاری حفاری های نفتی سوق پیدا کرده، شرکت های بیشتری نیز علاقمند به فعالیت در این کشور شده اند. برزیل همچنین با وضع قوانین جدیدی، آزادی های عملیاتی بیشتری به شرکت های نفتی داده است تا بتوانند کار کشف و استخراج نفت را آسانتر از قبل انجام دهند.

این تغییرات و اصلاحات باعث شده تا برزیل در سه سال اخیر یکی از پر مشتری ترین کشورها برای شرکت های خارجی باشد. در حال حاضر شرکت شل، به عنوان دومین شرکت بزرگ نفتی در برزیل بعد از شرکت دولتی پتروبراس شناخته می شود. شورون و قطر پترولیوم نیز از دیگر شرکت های خارجی در صنعت نفت برزیل به شمار می آیند. این شرکت ها تاکنون مجموعا ۱۶۳ میلیون دلار برای به دست آوردن امتیاز حفاری در یکی از بلوک های نفتی در برزیل به دولت این کشور پرداخت کرده اند. شرکت پتروناس نیز از دیگر شرکت های خارجی حاضر در برزیل محسوب می شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false