×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
افزایش فروش نفت کاراکاس با وجود تحریم آمریکا

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از ریگ زون، نشانه هایی وجود دارد که تایید می کند آخرین برنامه تحریمی آمریکا علیه نفت ونزوئلا شکست خورده است.

شرکت نفت روسی روزنفت که بزرگترین خریدار نفت ونزوئلا در سال گذشته به شمار می آمد در روز ۱۸ فوریه به دلیل ادامه این سیاست و کمک به دولت نیکلاس مادور، رئیس جمهوری ونزوئلا تحت تحریم قرار گفت. پس از اعمال این تحریم، یکی دیگر از شرکت های روسی که اتفاقا همکاری نزدیکی با روزنفت دارد اما هنوز در فهرست تحریم قرار نگرفته به مشتری جدید نفت ونزوئلا تبدیل شده است.

آمارهای موجود نشان می دهد که شرکت نفت تی ان کی روسیه، در دو ماه نخست سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۴٫۳ میلیون بشکه نفت در روز از ونزوئلا بارگیری کرده است. وقتی این رقم را با رقم سال ۲۰۱۹ که تنها ۵ میلیون بشکه نفت بوده مقایسه کنیم مشخص می شود که سیاست تحریمی آمریکا علیه ونزوئلا تا چه اندازه توانسته است محقق شود.

گزارش ها حاکی از آن است که ۸ نفت کش متعلق به شرکت تی ان کی، به قصد عزیمت به آسیا در سواحل ونزوئلا بارگیری شده یا در حال بارگیری هستند. در عوض شرکت روزنفت که پیشتر بزرگترین خریدار نفت ونزوئلا به شمار می آمد از روز ۲۹ ژانویه از هیچ محموله نفتی از این کشور بارگیری نکرده است.

جالب است بدانید که از دسامبر ۲۰۱۷، روزنفت کنترل شرکت تی ان کی را به دست آورده و آدرس هر دو شرکت در ژنو یکسان است.

شرکت روزنفت پیشتر گفته بود که تحریم های آمریکا علیه این شرکت غیر قانونی است و انجام عملیات در ونزوئلا مطابق قواعد بین المللی است همان طور که شرکت های آمریکایی در ونزوئلا چنین می کنند. دولت روسیه نیز گفته که تحریم های آمریکا هیچ تاثیری بر روابط بین المللی مسکو و وکاراکاس نخواهد داشت.

وزارت خزانه داری آمریکا حاضر نشد درباره آمار و ارقام جدید از فروش نفت ونزئدلا به شرکت روسی تی ان کی نظری دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از سال ۲۰۱۹ و همزمان با به رسمیت شناختن خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا به عنوان نماینده قانونی این کشور، تحریم ها علیه ونزوئلا را تشدید کرده است. این تحریم ها به قصد قلج کردن صنعت نفت ونزوئلا که مهمترین منبع درآمد دولت این کشور به شمار می آید انجام شده است.

گوایدو در سخنرانی سالانه ترامپ حاضر بود و رئیس جمهور آمریکا وعده داد که «استبداد مادورو» در ونزوئلا را از میان ببرد.
مسکو یکی از حامیان جدی مادور در ونزوئلا به شمار می آید و روزنفت نیز سرمایه گذاری های کلانی در صنعت و نفت و گاز این کشور انجام داده است.
شرکت تی ان کی نیز پیشتر در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۶ میلیون بشکه نفت از ونزوئلا خریداری کرده بود. بنابراین، سابقه نفتی مناسبات میان ونزوئلا و این شرکت روسیه به سال های قبل برمی گردد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false