×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
افزایش ۲ درصدی قیمت نفت در واکنش به اخبار کشف واکسن کرونا

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، همچنین اخبار مبنی بر اقدامات حمایتی اوپک و متحدان، یعنی کم کردن بیش از پیش تولید قیمت را کمی پادرجا تر کرد.

سازمان بهداشت جهانی برخلاف گزارش رسانه ها اعلام کرد که “هیچ درمان موثری” برای این ویروس کشنده کشف نشده است.

نفت خام برنت در روز چهارشنبه با ۲.۵% افزایش به قیمت ۵۶.۴۶ دلار معامله شد و نفت وسترن تگزاس اینترمدیت با افزایش ۲.۳% به ۵۰.۷۵ دلار معامله شد.

روزنامه چانگشیان چین روز سه شنبه گزارش کرده بود که تیمی از محققان به درمانی برای ویروس کرونا دست یافته اند. در مطلبی جداگانه، اسکای نیوز گزارش کرد دانشمندان بریتانیایی گامی بزرگ برای ساخت واکسن برداشته اند.

با این وجود، پالایشگاه ها، از جمله ساینوپک چین، بزرگترین پالایشگاه آسیا از تولید خود می کاهند چرا که تقاضا برای سوخت های پالایشی مدام در حال پایین آمدن است.

یکی از تحلیلگران کاپیتال اکونومیکس به رویترز می گوید: “بر مبنای پیش بینی ما که رشد تولیدناخالص ملی چین در سه ماهه اول در مقیاس با سال گذشته ۳% بیشتر کاهش نخواهد داشت و بر مبنای این فرض که ویروس کرونا به نسبت سریع مهار می شود، تصور می کنیم تقاضای نفت چین ۱۰% کاهش یابد. این امر بازار را با مازاد عرضه اندکی رو به رو می کند.”

تاثیر بر تقاضا
مدیر کل امور اقتصادی بی.پی.، برایان گیلوری در زمینه کاهش تقاضا به رویترز گفته است که تقاضای جهانی نفت بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت؛ رقمی معادل ۰.۵ درصد تقاضای جهانی.

یک تحلیلگر دیگر بازار نفت می گوید: “اقتصاد چین برای مدتی ضعیف خواهد بود، تا وقتی قزنطینه ها به راه باشد و محدودیت های مسافرتی باقی بمانند. اما چون بازارهای مالی بر مبنای فرضیات و داده ها واکنش نشان می دهد می توان دید که چگونه اخبار مبنی بر یافتن راه حل های بالقوه برای درمان کرونا می تواند به شکل مثبت تفسیر شود.”

اوپک و متحدان، موسوم به اوپک پلاس نیز چهارشنبه در کمیته فنی آثار ویروس کرونا بر تقاضای جهانی نفت را بررسی کردند. با این وجود روسیه از کاهش بیشتر تولید حمایت نمی کند و یک منبع آگاه از موضوع به رویترز گفته است که مسکو حامی تمدید همین توافق فعلی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false