×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ایمن‌سازی خطوط لوله جریانی نفت‌ و گاز مارون

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از شانا، باقر قاسمی ضمن تاکید بر اتخاذ همه تدابیر لازم برای محافظت از محیط‌ زیست، راهبری بهینه فرآیند تولید را مستلزم ایمن بودن کامل تاسیسات فرآیندی و خطوط لوله جریانی تحت اختیار شرکت دانست.

وی با بیان اینکه ایمن‌سازی خطوط لوله یکی از مهم‌ترین اقدام‌های شرکت بهره‌برداری نفت‌ و گاز مارون برای رسیدن به ایمن‌ترین سطح عملیاتی است، به عملکرد این شرکت در سه ماه نخست امسال در حوزه مذکور اشاره کرد و افزود: خط ۲۰ اینچ گاز شرقی مارون در دو موضع و جمعا با تعویض ۳۸ متر لوله، خط ۲۰ اینچ گاز کمکی غرب در چهار موضع و جمعا با تعویض ۳۲۴ متر لوله، خط ۲۶ اینچ نفت کمکی در مقطع رودخانه کوپال با تعویض ۵۰۰ متر لوله و خط ۲۶ اینچ نفت کمکی در ۱۷ موضع تعمیر شد.

مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت‌ و گاز مارون اظهار کرد: ایمن‌سازی خط ۳۶ اینچ نفت کمکی از سوی طرح جامع و ایمن‌سازی خطوط ۳۲ و ۱۶ اینچ گاز ایستگاه تزریق گاز مارون در مقطع رودخانه رامشیر نیز در حال انجام است.

قاسمی عنوان کرد: خط ۱۲ اینچ گاز خروجی ایستگاه تقویت فشار گاز شماره ۵ مارون به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر بازرسی و ۱۶۰ متر آن تعویض شد و خط ۸ اینچ خروجی یکی از چاه‌های خامی نیز به طول ۲ هزار و ۳۷۰ متر ضخامت‌سنجی و ۵۰۰ متر آن تعویض شد.

وی به آمار کلی ضخامت‌سنجی و بازرسی فنی خطوط لوله و تاسیسات شرکت در سه ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: ۲۰ هزار و ۵۰۳ موضع ضخامت‌سنجی و ۲ هزار و ۱۱۸ و هزار و ۳۸۲ موضع نیز به ترتیب در بخش‌های بازرسی فنی و خوردگی فلزات بررسی و نظارت شد.

مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت‌ و گاز مارون ابراز امیدواری کرد که با پایش مداوم خط لوله و تاسیسات، ریسکی مجاوران تاسیسات نفتی، محیط زیست و دارایی‌های سازمان را تهدید نکند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false