×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
برآورد بانک‌های وال-استریت آرامکو چقدر می‌ارزد؟

به گزارش بلومبرگ، این تحقیق که با داده های سرمایه گذاران احتمالی متعدد انجام گرفته است می گوید ارزشگذاری دقیق آرامکو بسیار چالش برانگیز است. بعضا میان ارزشگذاری بانک ها ۱ تریلیون دلار فاصله وجود دارد. احتمالا این از مسائل چالش برانگیز ریاض در عرضه سهام آرامکو خواهد بود چرا که دولت رقم ۲ ترلیون دلار را برای آرامکو در نظر دارد.

بوفا (بانک آو آمریکا) ارزش آرامکو را در بدترین حالت ۱٫۲۲ تریلیون دلار و در بهترین حالت ۲٫۲۷ تریلیون دلار ارزیابی کرده است. فاصله ای نجومی. فقط فاصله قیمت گذاری آن شامل کل سرمایه بازار سه غول نفتی جهان؛ اکسون موبیل، رویال داچ شل و شورون می شود.

گلدمن ساکس، اثرگذارترین بانک وال استریت، به سرمایه گذاران اعلام کرده است آرامکو رقمی بین ۱٫۶ تریلیون تا ۲٫۳ تریلیون دلار می ارزد: “توجه داشته باشید که چارچوب ارزشگذاری گلدمن ساکس بر مبنای تحلیل بلندمدت صورت گرفته است و به عملکرد احتمالی سهام شرکت در کوتاه مدت نظر ندارد.”
اچ.اس.بی.سی، یکی از موفق ترین بانک ها در عرضه سهام طی دو سال گذشته رقمی مابین ۱٫۵۹ تا ۲٫۱ تریلیون دلار را در نظر گرفته است. فرنچ بانک می گوید ۱٫۴۲ تریلیون می ارزد و جی.پی. مورگان قیمتی نداده اما فهرست بلندبالایی از پیش بینی به مشتریان خود ارائه کرده است.
به نوشته بلومبرگ هیچ کدام از مقام های رسمی این بانک ها به درخواست اظهارنظر در این زمینه پاسخ نداده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false