×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
برای اولین بار یک میلیارد متر مکعب گاز از طریق ترک‌استریم جریان یافت

به گزارش گروه انرژی نفت خبر، این کمپانی در گزارشی کوتاه اعلام کرد است ترک‌استریم که از دو رشته ۱۵٫۷۵ میلیارد متر مکعبی فراساحلی تشکیل شده از اول ژانویه تامین تجاری خود را آغاز کرده است.

این به معنی جریان روزانه متوسط ۳۷ میلیون متر مکعب گاز از ژانویه تا به امروز است. این شرکت گفته است: «گس‌پروم اولین یک میلیارد متر مکعب گاز را از طریق خط لوله ترک‌استریم تحویل داده است».

یکی از رشته‌های ترک‌استریم به گونه‌ای طراحی شده که گاز روسیه را مستقیما وارد بازار ترکیه کند، این در حالی است که رشته دیگر گاز را از ترکیه به بلغارستان منتقل می‌کند.

گس‌پروم در اینباره گفت:«حدود ۵۴ درصد از این حجم به بازار ترکیه و ۴۶ درصد آن در مرز ترکیه ئ بلغارستان تحویل داده می‌شود».

این امر حاکی از آن است که متوسط جریان گاز به ترکیه روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب و یا سالانه ۷٫۳ میلیارد متر مکعب خواهد بود، این میزان برای بلغارستان روزانه ۱۷ میلیون متر مکعب و سالانه ۶٫۲ میلیارد متر مکعب است.

دور زدن اوکراین
برنامه‌ریزی شده است تا شبکه گاز بلغارستان گسترش یابد و به یک خط لوله جدید در صربستان متصل شود تا گاز روسیه را از طریق ترک‌‌استریم به مرز صربستان و مجارستان برساند.

ترک‌استریم توسط شرکت گس‌پروم به عنوان خط لوله‌ای برای انتقال گاز به ترکیه و جنوب‌شرقی اروپا و بدون نیاز به ترانزیت از طریق اوکراین طراحی شده است.

هنگامی که این خط لوله در ۸ ژانویه به صورت رسمی افتتاح شد، الکسی میلر مدیر عامل گس‌پروم گفت که ترک استریم و پیوند موجود بین گاز آبی و دریای سیاه به این معنی است که “این جاده اکنون برای ارسال مستقیم و بدون نیاز به ترانزیت تمام گازهای گس‌پروم که ترکیه بخواهد، باز است”.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false