×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
برخی اعضا سقف مجاز تولید را رعایت نمی کنند

به گزارش گروه انرژی نفت خبر به نقل از بلومبرگ، عراق، نیجریه و روسیه -بزرگترین متحد اوپک- در ماه اکتبر بالاتر از سقف مجاز تولید (کوتا) نفت تولید کرده اند که فشار را بر بقیه اعضا افزایش می دهد. عدم موفقیت متوالی در رعایت سقف مجاز تولید احتمالا در نشست مهم اوپک در ماه دسامبر موجب اعتراض اعضا خواهد بود.

عراق و نیجریه، مطابق با تحقیقی که بلومبرگ اول ماه جاری میلادی -۴روز پیش- انجام داده است، تولید خود را کاهش داده اند. عراق تولید خود را به ۴.۶۸ میلیون بشکه در روز و نیجریه به ۱.۹۱ میلیون بشکه در روز رسانده اند اما همچنان بالاتر از سقف مجاز تولیدی است. وضعیت روسیه هم به همین منوال است.

در صورتی که برخی کشورها به توافق پایبند نیستند، عربستان سعودی، بزرگترین تولیدکننده اوپک، از حد مجاز هم کمتر تولید کرده است. اوپک و متحدان، موسوم به اوپک پلاس ماه آینده در وین اتریش گرد هم خواهند آمد تا در این باره بحث کنند که آیا آن گونه که مورگاد استنلی و سنفورد سی.برنستاین تحلیل کرده اند، باز هم به کاهش تولید نیاز هست یا نه.

بنا بر تحقیقات بلومبرگ به طور حتم، روسیه دارد به شکل تدریجی فاصله میان تولید کنونی و سقف مجاز اوپک را از میان بر می دارد، اما همچنان ۳۹۰ هزار بشکه در روز بیش از توافق ماه اکتبر تولید می کند. تولید روسیه امسال ۷ ماه است که با توافق همخوانی ندارد. تنها زمانی که روسیه به سقف تولیدی پایبند ماند به اجبار و هنگامی بود که بحران خط لوله دراژبا رخ داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false