×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه دلار را از قراردهای جدید نفتی خود کنار گذاشت

مترجم: سعیده شیرانی

به گزارش نفت خبر، رویترز روز پنجشنبه و بر اساس اسناد مناقصه‌ای که این شرکت منتشر کرده است خبر داد که رونف از ماه سپتامبر تلاش داشته تا یورو را ارز پایه پرداخت و پیش پرداخت نفت خام و محصولات پتروشیمی خود قرار دهد.

یکی از معامله‌گران شرکتی که به طور مرتب از این کمپانی، نفت می‌خرذد به رویترز گفته است: «رزنفت اخیرا همه قراردادهای تامین خود را بر اساس یورو تنظیم کرده و خریداران قبلا از این تغییرات مطلع شده‌اند».

بر اساس برآوردهای رویترز، رزنفت بزرگ‌ترین صادرکننده نفت روسیه با فروش روزانه حدود ۲٫۴ میلیون بشکه است.

همچنین رویترز به نقل از آخرین اسناد جدیدترین مناقصه فروش نقطه‌ای ۱۰۰ هزار تن مخلوط یورال، بارگیری از بندر پرایمورسک در آخر اکتبر، آورده است که رزنفت تصریح کرده پرداخت‌ها باید به یورو باشد.

ایالات متحده آمریکا، تحریم‌های اعمال شده بر علیه رزنفت را در پی وارد شدن این کشور به تجارت نفت از ونزوئلا گسترش نداده است. رزبین در حال فروش مجدد نفت از این کشور آمریکای لاتین به خریدارانی از چین و هند و همچنین خریداران مردد برای نزدیک شدن به ونزوئلا و شرکت نفت دولتی PDVSA به دلیل تحریم‌های آمریکا بر روی کاراکاس بوده و هم‌زمان به ونزوئلا برای فروش نفت خود به‌رغم تشدید تحریم‌های آمریکا کمک کرده است.

در ماه آگوست رزنفت به مشتریان خود گفته است که فروش فرآورده‌های نفتی در مناقصه‌هایش بر اساس یورو به جای دلار آمریکا انجام خواهد شد.

این اقدام رزنفت از سوی معامله‌گران و تحلیلگران به عنوان یک مانع در آینده در مقابل تحریم‌های احتمالی جدید آمریکا علیه روسیه و یا صنعت نفت این کشور تلقی شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false