×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
بهبود ناچیز تولید نفت در آمریکا

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده که تولید نفت خام این کشور در سال جاری با ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش به رقم ۱۱٫۴۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
این اداره اعلام کرده که تولید نفت خام آمریکا در ماه سپتامبر تا رقم ۱۱.۲ میلیون بشکه در روز افزایش داشته است اما این رقم در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ تقریباً ۱۱ میلیون بشکه در روز خواهد بود.
تولید نفت در آمریکا از زمان شیوع ویروس کرونا رو به کاهش رفته است اما بالا رفتن تدریجی قیمت نفت در هفته های اخیر باعث شده است تا شرکت‌ های سرمایه ‌گذار در حوزه‌ های نفت و گاز مجدداً به استخراج نفت در آمریکا توجه پیدا کند.
به این ترتیب تعداد چاه های حفر شده در آمریکا در هفته های جاری افزایش داشته است. با وجود این، اداره اطلاعات انرژی آمریکا گفته است که این میزان افزایش آن قدر بالا نخواهد بود که میزان تولید نفت در آمریکا را به طور اساسی تغییر دهد.
در همین حال در گرفتن موج جدیدی از کرونا در بسیاری از کشورها افق تقاضا برای نفت را مجدداً تیره کرده است.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده که میزان مصرف جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۹۲٫۸ میلیون بشکه در روز خواهد بود. این میزان چیزی حدود ۸.۶ میلیون بشکه در روز کمتر از سال گذشته میلادی خواهد بود.
با وجود این، اداره اطلاعات انرژی آمریکا ضمن خوش بینی نسبت به آینده گفته است که انتظار دارد مصرف جهانی نفت در سال آینده ۶.۳ میلیون بشکه در روز افزایش داشته باشد.
این اداره همچنین گفته است که تخمین می ‌زند میزان تقاضا برای نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۱.۷۴ میلیون بشکه در روز مواجه بوده و جمعاً به ۱۱.۹۸ میلیون بشکه در روز برسد.
پیش بینی درباره آینده تا اندازه زیادی باید موکول به انتخاباتی باشد که قرار است در ماه آینده در آمریکا برگزار شود. جو بایدن، رقیب دموکرات، دونالد ترامپ اعلام کرده که دولتش علاقه ای به توسعه حفاری های نفت و گاز ندارد. در مقابل میزان تولید نفت در آمریکا در دوره ترامپ رو به فزونی گذاشت و قطعا با پیروزی مجدد وی در انتخابات جدید، همین وضعیت ادامه دار خواهد بود.

۱۱

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false