×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
بهبود نسبی صادرات گاز مایع پس از تحریم‌ها

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از ایسنا، منابع بازرگانی و کشتی‌رانی به پلاتس گفتند: حدود هشت تا ۹ محموله به میزان حدود ۴۰۰۰ تن تا ۴۴۰۰۰ تن که مجموعاً به ۳۳۶۰۰۰ تن بالغ شده‌اند، ماه میلادی گذشته خریداری شدند که در مقایسه با پنج محموله بارگیری شده به میزان ۱۰۱۰۰۰ تن در دسامبر افزایش داشتند.

برنامه خرید ژانویه نشان داد صادرکنندگان ایرانی در تلاش برای عادی سازی صادرات گاز مایع خود به آسیا به خصوص به چین، هستند که در فاصله ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۸ پیش از آغاز تحریم‌های آمریکا به طور میانگین ماهانه ۳۷۶۰۰۰ تن بود و تا رکورد ۵۶۸۰۰۰ تن نیز صعود کرد.

به گفته یک معامله‌گر آسیایی، قیمت محموله‌های ایرانی ارزان‌تر است بنابراین خریداران برای خریدن آنها اشتیاق نشان می‌دهند. همچنین برخی از شرکت‌های بازرگانی گاز مایع را از شرکت‌های ایرانی خریداری کرده و سپس به مشتریان چینی به یوان فروخته‌اند.

بزرگترین خریدار گاز مایع ایران در ژانویه، شرکت بازرگانی آسیایی “پسیفیک پتروکمیکال” بود که پنج محموله به میزان حدود ۴۴۰۰۰ تن محموله را عمدتاً به چین برد.

به گفته معامله‌گران، عدم عرضه محموله‌های بوتان و پروپان از ایران در ماه‌های اخیر به همراه عدم عرضه کافی محموله‌های تک از سوی سایر صادرکنندگان خاورمیانه برای تأمین تقاضای چین، باعث شد در سوم ژانویه قیمت بوتان از پروپان بالاتر رود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false