×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تابستان داغ نفتی: منتظر نفت ۸۰ دلاری باشید

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، بانک گلدمن ساکس در گزارشی نوشته است که با توجه به افزایش کنترل ویروس کرونا در ماه های آینده می توان پیش ‌بینی کرد که تقاضا برای نفت در تابستان به اوج رسیده و قیمت وارد کانال ۸۰ دلار در هر بشکه شود.
در این گزارش آمده است که گرچه بلوک نفتی اوپک پلاس با افزایش تولید در سه ماه آینده موافقت کرده است اما به نظر می ‌رسد که با بالا رفتن تقاضا برای نفت در ماه تابستان این بلوک نفتی چاره ای نداشته باشد که برای پاسخ دادن به تقاضای افزایش یافته برای نفت با بالا بردن میزان تولید به اندازه ۲ میلیون بشکه نفت دیگر در روز موافقت کند.
در این گزارش آمده است میزان موافقت اوپک پلاس با افزایش تولید در جدیدترین اجلاس این بلوک نفتی بسیار پایین تر از آن چیزی بود که تحلیلگران تصور می‌کردند و به همین دلیل قیمت نفت چندان دست خوش تغییر و تحول نشده است.
بانک گلدمن ساکس در گزارش خود آورده است پیش بینی ما از میزان افزایش تقاضا برای نفت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بالاتر از آن چیزی است که در گزارش های اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی منعکس شده است و به همین ترتیب قابل تصور است که اوپک پلاس چاره‌ ای جز موافقت با افزایش ۲ میلیون بشکه نفت دیگر در روز نداشته باشد.
بلوک نفتی اوپک پلاس به دنبال بالا رفتن تقاضا برای نفت هفته گذشته تصمیم گرفت در ماه ‌های می و ژوئن ۳۵۰ هزار بشکه در روز و در ماه جولای نیز تا مرز ۴۵۰ هزار بشکه نفت در روز به تولیدات خود اضافه کند. این در حالی است که عربستان نیز تصمیم گرفته است که کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه نفت در روز خود را خاتمه دهد.
در گزارش اخیر گلدمن ساکس آمده است که قیمت کنونی نفت با توجه به پیش ‌بینی افزایش آن تا مرز ۸۰ دلار در تابستان می تواند فرصت مناسبی برای خریداران نفت باشد تا قبل از بالا رفتن قیمت نفت نسبت به خرید آن اقدام کنند.
اگرچه بالا رفتن قیمت نفت باعث شده تا برخی تحلیلگران اعتقاد داشته باشند که مصرف کنندگان اروپا و به ویژه هند میزان مصرف نفت را کنترل خواهند کرد اما این گزارش همچنان تاکید دارد که تقاضا برای نفت در ماه‌های آینده صعودی خواهد بود.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false