×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تاثیر منفی حملات موشکی به آرامکو بر پالایشگاه‌های چین

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اس اند پی گلوبال، سه پالایشگاه دولتی در چین به دلیل حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان، با تاخیر در دریافت نفت رو به رو خواهند شد. نفت مورد نیاز این پالایشگاه ها عمدتا از عربستان بارگیری و به مقصد این پالایشگاه ها ارسال می‌شود.

قرار بود نفت مورد نیاز این پالایشگاه ها در اواخر اکتبر به دست آنها برسد اما مقامات یکی از این سه پالایشگاه که در جنوب چین قرار دارد گفته است عربستان سعودی آن ها را مطلع کرده است که به دلیل رویدادهای ناشی از حملات به تاسیسات نفتی شرکت دولتی آرامکو، این نفت با یک هفته تاخیر ارسال خواهد شد.

این منابع گفته اند که عموما هر ماه یک محموله نفت سبک به اندازه ۲ میلیون بشکه نفت در هر ماه از عربستان به مقصد این پالایشگاه ها ارسال می‌شد.

مقامات پالایشگاهی دیگر که در جنوب چین قرار دارد نیز اعلام کرده که مطلع شده اند نفت مورد نیازشان از عربستان با یک تا دو هفته تاخیر ارسال خواهد شد. قرار بود که یک میلیون بشکه نفت سبک عرستان در نیمه دوم ماه اکتبر به دست مقامات این پالایشگاه برسد.

یک پالایشگاه دیگر نیز با خبر شده است که به دلیل عدم امکان بارگیری نفت سبک، قرار است نفت سنگین جایگزین آن شود. به این پالایشگاه نیز گفته شده است که محوله مورد نظر با یک هفته تاخیر ارسال خواهد شد.

حملات هفته گذشته به تاسیسات نفتی در شرق عربستان باعث شده تا تقریبا نیمی از توانایی شرکت دولتی آرامکو برای تولید و صادرات نفتی مختل شود.

یکی از مقامات حاضر در شرکت سینوپک گفته است که به دلیل مشکلات ایجاد شده در تولید و صادرات نفت سبک عربستان، قرار است نفت سنگین جایگزین آن شود. این منبع افزوده است که البته این جابه جایی با توجه به توانمندی ها ونیازهای پالایشگاه های چینی صورت خواهد گرفت..

عربستان پس از حملات اخیر، تلاش کرده است تا ظرفیت تولید خود را به سرعت احیا کند اما به نظر می رسد که مشتریان آسیایی نفت این کشور حداقل در کوتاه مدت تحت تاثیر این اخلال خواهند بود. از جمله به نظر می رسد که پالایشگاه های چینی چاره ای ندارند جز این که نیازهای خود را به جای نفت سبک با نفت سنگین برطرف کنند.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت جدید عربستان گفته است که کشورش تلاش دارد تا ظرفیت تولید ۱۱ میلیون بشکه نفت را تا پایان سپتامبر احیا کرده و و در دو ماه آینده این ظرفیت را به ۱۲ میلیون بشکه نفت برساند. اما به نظر می رسد که عادی شدن اوضاع تا پایان سپتامبر که چند روز بیشتر به آن باقی نمانده است، غیر محتمل باشد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false