×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تامین سوخت استاندارد کشتی‌ها در مجتمع پتروشیمی

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از ایرنا، تقی صانعی امروز (دوشنبه) در نشستی خبری با اشاره به طرح شیرین‌سازی برش سنگین برای تولید گازوییل یورو ۶  افزود: این پروژه در دست مناقصه است و تا پایان سال برنده مناقصه مشخص می‌شود و کار اجرایی را اوایل سال‌آینده شروع خواهیم کرد.

وی افزود: برش سنگین(هوی اند) با گوگرد ۱۰ تا ۵۰ پی پی ام تولید خواهد شد و از این تولیدات در تامین سوخت و یا تولید محصولات پایین دستی استفاده می‌شود.

صانعی تاکید کرد: برش‌های سنگین کم گوگرد، کمک‌شایانی به تسریع و افزایش قیمت محصولات این شرکت خواهد کرد، همچنین با توجه به اینکه از ژانویه ۲۰۲۰ کشتی‌ها نمی‌توانند سوخت با گوگرد بالا  مصرف کنند، این طرح می‌تواند کمک کننده باشد.

به گفته صانعی، سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای این طرح، ۱۲۰ میلیون دلار است.

وی یادآور شد: امروز در پتروشیمی‌نوری، زنجیره تولید حاکم است و ۵۰ درصد پارازایلین تولیدی به پتروشیمی تندگویان برای تولید پت تخصیص پیدا می‌کند.

مدیرعامل پتروشیمی‌نوری گفت: واحد «ار اند دی» در این پتروشیمی فعال است که دو پروژه نیز به این ترتیب اجرایی شده است، پروژه نخست را  واحد شیرین سازی هوی اند و پروژه دیگر اجرای طرح زیرو فلرینگ است که علاوه بر کاهش مصرف گاز، تولید ال پی جی افزایش پیدا کرده و فلر ( گاز مشعل ) صفر می‌شود.
صانعی با اشاره به عرضه ۱۰ درصد سهام شرکت در بورس، گفت: این سهام در بورس، بازدهی خوبی داشته و رشد به دلیل توانمندی این شرکت است.
مدیرعامل پتروشیمی‌نوری تاکید کرد: کل پتروشیمی‌ها در سال‌های گذشته کمبود خوراک داشتند و با این حال برای تامین پایدار خوراک، در چند سال گذشته در پتروشیمی نوری، پروژه‌ای اجرا شد که هدف از آن اتصال مجتمع به تمام پالایشگاه های پارس جنوبی بود.

وی افزود: اکنون به همه فازهای پارس جنوبی متصل شده ایم و هیچ مشکلی در تامین خوراک وجود ندارد.

صانعی خوراک دریافتی پتروشیمی‌نوری را ۱۰۰ هزار بشکه در روز بیان کرد و افزود: برنامه تولید این مجتمع در سال ۹۸، دستیابی به ظرفیت اسمی ۹۰ درصدی بود که ۹۱ درصد ظرفیت اسمی و ۱۰۱ درصد برنامه محقق شده است.

وی افزود: اکنون ۱۲۰ درصد برنامه تولید و ۱۱۰ درصد ظرفیت اسمی تولید انجام می‌شود و انتظار می رود رکورد خوبی برای تولید ثبت شود.

مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت: دو پروژه برای افزایش تولید پارازایلن و بنزین تعریف شده که در مجموع ۲۰ درصد تولید پارازایلن و ۱۰ درصد تولید بنزن را افزایش می‌دهد.

وی یادآور شد: عرضه ۹۰ درصد ارزهای صادراتی پتروشیمی نوری در سامانه نیما انجام می شود و افزود: ۱۰ درصد تولید نیز برای تامین قطعات، مواد اولیه و  تجهیزات استفاده شده است.

به گفته صانعی، ماهیانه در واحد «اچ اس ای» ارزیابی لازم انجام می شود و آمارها قابل قبول است، همچنین پروژه پیشگیری از حوادث در نواحی مختلف را اجرا خواهیم کرد که  ۲۱ المان دارد.
وی گفت: برنامه افزایش سرمایه از محل سود  انباشته تا ۱۰۰ درصد در دستور کار است.
مدیر عامل پتروشیمی نوری تاکید کرد: دو میلیون و ۹۰۰ هزار تن تولید محصول در این شرکت انجام می‌شود که از این میزان  ۶۰ درصد صادر و ۴۰ درصد در بورس کالا و مجتمع‌های پتروشیمی به فروش رفته است.
وی با اشاره به اینکه تخفیفی در دریافت خوراک نداریم، افزود: قیمت خوراک، ۹۵ درصد فوب خلیج فارس است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false