×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تحریم های جدید آمریکا علیه نورد استریم ۲ از امروز اجرا می شوند

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از خبرگزاری ایتارتاس، یک منابع آگاه گفته‌ است که آمریکا تلاش می‌ کند که از روز جاری تحریم ‌های جدیدی علیه شناور فورتونا و شرکتی که دارنده این شناور به شمار می‌ آید، برقرار نماید. این شناور و شرکت صاحب ان از مدت ها پیش در پروژه احداث خط لوله انتقال گاز نورد استریم مشارکت داشته اند.
پیشتر، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به طور محرمانه به شرکای اروپایی این کشور اعلام کرده بود که به منظور مقابله با نهایی شدن ساخت این خط لوله همه شرکت ‌های حاضر در پیشبرد و احداث این پروژه را تحت تحریم قرار خواهد داد.
آمریکا مدعی است این خط لوله با ایجاد وابستگی گازی اروپا به مسکو باعث افزایش سطح نفوذ و اثر گذاری روسیه در سیاست گذاری های اتحادیه اروپا خواهد شد اما در مقابل روسیه و آلمان که مقصد نهایی این خط لوله به شمار می آید بر ابعاد صرفا تجاری این پروژه تاکید کرده اند.
بر اساس این گزارش، آمریکا می ‌خواهد بر مبنای قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق وضع تحریم ها» فهرست جدیدی از شرکت های تحت تحریم که در پروژه خط لوله نورد استریم ۲ مشارکت دارند تهیه نماید.
بر مبنای آخرین اطلاعات موجود، شناور فورتونا تحت مالکیت یک شرکت روسی با عنوان KVT قرار دارد. این شناور از دسامبر سال گذشته به مالکیت این شرکت روسی درآمده است.
قرار است از خط لوله نورد سیم ۲ سالانه رقمی در حدود ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز از روسیه به اروپا و نهایتاً آلمان صادر شود. این خط لوله از طریق دریای بالتیک منابع گازی روسیه را به اتحادیه اروپا متصل می‌کند.
اکنون نزدیک به ۹۴ درصد از مراحل ساخت این پروژه نهایی شده است و طرف ها تلاش می ‌کنند تا در سال جاری پروژه را وارد فاز عملیاتی نمایند.
فارغ از انگیزه های سیاسی، آمریکا بیم آن دارد که این خط لوله باعث پدیداری یک رقیب جدی برای آمریکا در صادرات گاز به اروپا به شمار آید. مقامات آلمانی البته گفتند این کشور و سایر کشورهای اروپایی از مدت ها قبل به دنبال ایجاد تنوع در صف تولید کنندگان گاز مورد نیاز خود بوده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false