×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تحریم و ناآرامی؛ ونزوئلا اما همچنان نفت می فروشد

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، صادرات نفت ونزوئلا در ماه جاری از ۸۰۰ هزار بشکه در روز عبور کرد تا برای دومین ماه متوالی این کشور بتواند از سقف ۸۰۰ هزار بشکه صادرات نفت بگذارد. در شرایط بغرنجی که این کشور به سر می برد، این آمار می تواند قابل توجه باشد.

از زمان وضع تحریم های نفتی آمریکا علیه دولت چپ گرای نیکلاس مادور این کشور تلاش قابل توجهی داشته است که مشتریانی برای نفت خود بیابد.
دور جدید تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا که از ماه آگوست و سپتامبر آغاز شده و همچنین شامل شرکت هایی می شود که در کار حمل دریایی نفت این کشور مشغول هستند باعث شده بود تا فشارهای زیایدی برای جلوگیری از صادرات نفت این کشور آمریکای لاتین پدید آید اما آمارهای جدید نشان می دهد که آن ها در اواخر سپتامبر راه هایی برای صادرات نفت خود پیدا کرده اند.

گفته می شود که دولت های متحد ونزوئلا با اعزام تانکرهایی به سواحل این کشور، کاراکاس را در راه صادرات نفت کمک می کنند.

اصلی ترین مقصد نفت صادراتی ونزئلا بنادر چین بوده اند که مجموعا ۲۹۲ هزار بشکه نفت از ونزوئلا در روز وارد می کنند. اما بزرگترین مشتری نفت ونزوئلا را باید شرکت دولتی روسیه یعنی روزنفت تلقی کرد که تقریبا ۵۰۳۰۰۰ بشکه نفت در روز از ونزوئلا می خرد. این عدد ۶۲ درصد کل صادرات نفت ونزوئلا را تشکیل می دهد.

مهمترین متحد سیاسی ونزوئلا یعنی کشور کوبا نیز روزانه ۱۱۴۰۰۰ هزار بشکه نفت از این کشور می خرد. البته این میزان در ماه گذشته کمی بیشتر بوده یعنی ۱۴۳ هزار بشکه در روز.

برخی گلایه ها از میزان کیفیت نفت ونزوئلا باعث شده بود تا کار بارگیری و اعزام نفت صادراتی از این کشور به مقاصد مورد نظر با تاخیر انجام شود.

ونزوئلا همچنین در ماه گذشته به میزان ۲۱۳ هزار بشکه تولیدات فرآوری شده نفتی همچون بنزین و گازوئیل برای مصارف داخلی خود و همچنین عرضه به کوبا وارد کرده است. این میزان از واردات در ماه سپتامبر که ۱۸۴۷۰۰ بشکه در روز بوده بیشتر شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false