×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی رکورد زد

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از شانا، اسماعیل مفرد بوشهری در تشریح مقدار گاز مصرف شده در سطح استان قزوین در سال ۱۳۹۷ گفت: پارسال، ۵میلیارد و ۲۳۸ میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی استان قزوین مصرف شد. از این مقدار، سهم نیروگاه شهید رجایی ۲ میلیارد و ۶۳۴ میلیون مترمکعب بود که معادل ۵۰ درصد مصرف گاز کل استان است.

وی با بیان اینکه ثبت این میزان تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی، بالاترین مقدار تحویل گاز در سال‌های گذشته بوده است، اظهار کرد: گازرسانی نیروگاهی از اولویت‌های شرکت ملی گاز ایران و گازرسانی به نیروگاه شهید رجایی از مهم‌ترین وظایف شرکت گاز استان قزوین است که بر این اساس، میزان تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی در سال ۹۷ نسبت به سال پیش از آن، ۴۲ میلیون و ۶۷۴ هزار مترمکعب افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه با سیاست‌های ابلاغی از سوی وزارت نفت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، تحویل گاز به نیروگاه‌های تولید برق کشور روند صعودی و حداکثری به خود گرفته است، به گونه‌ای که در سال ۹۲ به نیروگاه شهید رجایی یک میلیارد مترمکعب گاز تحویل داده شده بود، اما این میزان در سال ۹۷ به ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب رسید که نشان‌دهنده رشد ۱۶۳ درصدی گازرسانی به این نیروگاه است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false