×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ترامپ در توقف صادرات نفت ایران شکست خورد

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر، سکینه الماسی در این باره به شانا گفت: دولت آمریکا با پیش‌بینی از ۶ ماه پیش بنا را بر این گذاشته بود که در سیزدهم آبان‌ماه امسال صادرات نفت ایران را به صفر برساند که خوشبختانه موفق نشد.

وی افزود: در تحریم‌های گذشته باوجود فشارهای آمریکا، یک اراده جهانی و در عین حال همه نوع تحریم حتی غذا و دارو نیز وجود داشت، با این حال در همان زمان ایران نفت خود را به اندازه نیاز صادر کرد و درآمد حاصل از فروش نفت را به صورت ارزی به کشور بازگرداند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به روش‌های جدید دور زدن تحریم و کانال‌های بانکی برای صادرات نفت و ارتباط‌های مالی اشاره و تصریح کرد: کانال‌ها و ارتباط‌های بانکی جدید و روش‌های دور زدن تحریم‌ها از سوی ارگان‌های مختلف در حال بررسی است، همچنین بانک مرکزی در این زمینه مذاکرات مناسبی داشته که می‌تواند به ایجاد کانال‌های مالی میان ایران و کشورهای اروپایی، ترکیه، روسیه و چین منجر شود و اثر تحریم‌ها در سیستم اقتصادی کشور را کاهش ‌دهد.

الماسی ادامه داد: ایران در عرضه نفت شگردهای جدیدی را اتخاذ کرده که فروش طلای سیاه از طریق بورس انرژی از جمله این موارد است.

وی گفت: مشاهده کردیم که نخستین مرحله عرضه نفت خام سبک ششم آبان‌ماه در رینگ صادراتی بورس انرژی با موفقیت انجام شد و دومین مرحله نیز ۲۰ آبان‌ماه اجرا می‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false