×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ترامپ در راه توافق تجاری با دهلی نو

به گزارش گروه انرژی نفت خبر، یک مقام رسمی دولتی به بیزینس لاین می گوید: “تصمیم درباره موضوعات مورد مناقشه، نظیر دسترسی به بازار شماری از کالاهای کشاورزی، دامداری و تجهیزات پزشکی هنوز نهایی نشده است. از همین رو دستیابی به توافقی جاه طلبانه، با در نظر گرفتن این که تنها یک هفته به انجام سفر مانده است نامحتمل است.”

قراردادهای انرژی
به هر صورت، احتمالا هند و آمریکا شماری قرارداد نفت و گاز به امضا خواهند رساند. تامین انرژی از ایالات متحده احتمالا ارزانترین گزینه هند نیست اما به دهلی نو کمک می کند مقداری از عدم تعادل تجاری میان دو کشور را که اکنون به نفع هندوستان است بهبود بخشد.

غیر از قرارداد برای واردات گاز که به گفته یک مقام دولتی نهایی شده است، انتظار می رود دو کشور به تحکیم روابط انرژی میان خود در قالب برنامه همکاری استراتژیک انرژی هند-آمریکا (US-India Strategic Energy Partnership) موفق شوند.

آقای ترامپ، از زمانی که سکان رییس جمهوری را به دست گرفته است هند را متهم می کند که به شرکت های ایالات متحده اجازه دسترسی کافی به بازار را نمی دهد هرچند تراز منفی آن در قیاس با چین رقم اندکی است.

تراز تجاری آمریکا و هند از ۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ با کاهش چشمگیر به ۱۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ رسیده است. عمده آن به دلیل آن که هند از سال ۲۰۱۷ شروع کرد به خریداری نفت و گاز از ایالات متحده. واردات نفت هند از آمریکا به ۳.۶ میلیارد دلار رسیده است و واردات ال.ان.جی. به ۵۲۷ میلیون دلار.

از آوریل تا مارس ۲۰۱۹، هندوستان به واردات نفت و ال.ان.جی به ترتیب به ارزش ۳.۷ میلیارد دلار و ۵۷۶ میلیون دلار اقدام کرده که آمریکا را ششمین تامین کننده نفت و پنجمین تامین کننده ال.ان.جی. این کشور می کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false