×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تعطیلی میدان نفتی عراقی در پی شیوع کرونا

به گزارش نفت خبر از ایسنا، شرکت مالزیایی پتروناس که اپراتور میدان نفتی غراف در جنوب عراق است، کارکنانش را از این پایگاه خارج کرد. مقامات این میدان نفتی به رویترز گفتند: پتروناس بدون مشورت با مقامات محلی چنین اقدامی انجام داده است.

مقامات عراقی که از تخلیه کارکنان پتروناس اطلاع نداشتند ناچار شدند تولید این میدان نفتی را متوقف کنند اما سرگرم کار برای ازسرگیری تولید آن هستند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شیوع ویروس کرونا به طرق مختلف روی فعالیت شرکتهای نفتی تاثیر گذاشته و بسیاری از آنها را ناچار کرده است برای حفظ سلامت کارکنانشان آنها را به دورکاری بفرستند. شرکتهای نفتی در آمریکا از کارمندان دفتری خود خواسته اند دورکاری کنند و برای کارکنان بخشهایی که امکان دورکاری وجود ندارد، چک سلامت انجام می دهند. شرکتهای اکسون موبیل، BP، کیندر مورگان و شل از جمله شرکت‌هایی بوده‌اند که از کارمندان دفتری خود خواسته اند به دورکاری بروند.

برای عراق که دومین تولیدکننده بزرگ نفت عضو اوپک است، شیوع ویروس کرونا تنها یک خطر سلامتی برای کارکنان میادین نفتی نیست بلکه مشکلات مالی جدی را به وجود آورده است. این کشور که برای ۹۵ درصد از درآمد بودجه خود به درآمد نفتی وابسته است، کمترین تنوع اقتصادی را در میان تولیدکنندگان منطقه خاورمیانه دارد و ریزش قیمت نفت احتمالا این کشور را ناچار خواهد کرد پروژه‌های عمرانی و انرژی خود را متوقف کند. همچنین عراق ممکن است مجبور شود برای تامین کسری بودجه امسال به استقراض در بازار بین‌المللی متوسل شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false