×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تلاش مسکو برای فتح بازار ریاض

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اس اند پی. گلوبال وزیر انرژی روسیه، الکسندر نواک و اپراتور ترانسنفت، نیکلای توکارف روز چهارشنبه این طرح را کلید زدند.

فاز یک این خط لوله که از تایشت به اسکوورودینو می رود ظرفیت انتقال سالانه ۸۰ میلیون مترمکعب، یعنی رقمی معادل ۱.۶ میلیون بشکه در روز را داراست. ظرفیت فاز دوم آن که حالا تکمیل شده سالانه چیزی حدود ۵۰ میبیون مترمکعب، یعنی رقمی معادل ۱ میلیون بشکه نفت در روز را داراست.

کلید خوردن این طرح می تواند بازار صادراتی روسیه را متنوع کند و سهم عرضه روسیه به این بازارهای تشنه انرژی را افزایش دهد. زیرساخت های عظیمی مانند ESPO روسیه را قادر می سازد منابع عظیم نفت و گاز خود را به ثروت تبدیل کند و موجب تغییر ژئوپلتیک سهم بازار در آسیا، به ویژه در مورد چین شود. آسیا همچنین بازاری کلیدی برای رقیب روسیه در اوپک پلاس یعنی عربستان سعودی است.

نواک، وزیر انرژی روسیه، هنگام کلید زدن این طرح گفت: “مسئله امنیت انرژی روسیه است. این زیرساخت ها به ما اجازه می دهد که منابع کشور را به بازارهای جدید، در منطقه آسیا-پاسیفیک برسانیم. متخصصان پیش بینی می کنند که این منطقه سرعت رشدی بیش از مناطق دیگر دارد. از این رو است که توسعه زیر ساخت ها در این راستا برای ما اهمیت دارد.”

با این حال وزیر انرژی روسیه معتقد نیست توسعه این زیرساخت ها سبب درگیری میان این کشور و متحدان آن در اوپک شود: “نظر به روابط ما با اوپکی ها و غیر اوپکی ها، ما به تحلیل تولید کلی می اندیشیم نه مسیرهای صادراتی. توسعه زیرساخت های شرق و غرب در تطابق با برنامه توسعه صنعت نفت ما است…در غرب سیبری تولید برای سال های متمادی کاهش داشته است، در حالی که تولید سرجمعی ما افزایش یافته است و تعادل برقرار است.”

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false