×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
«توافق را عقب بیاندازیم»

این اظهارنظر احتمالا به مذاق بسیاری از اعضای اوپک که می خواهند قرارداد جدید را در همین نشست هفته آینده (۵ و ۶ دسامبر) منعقد کنند خوش نخواهد آمد.

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت حالا سه سال می شود که برای ایجاد تعادل در بازار و حمایت از قیمت نفت تولید خود را هماهنگ کرده اند. قرارداد فعلی پایان ماه مارس ۲۰۲۰ به پایان می رسد.

اما آقای نواک می گوید: “حالا خیلی زود است برای حرف زدن. ما تا اول ماه آوریل وقت داریم. حالا هنوز نوامبر است. چرا باید سوال ماه آوریل را در ماه نوامبر جواب بدهیم؟”

منابع روس و داخل اوپک به رویترز گفته اند احتمالا مسکو از رفقای تولیدکننده نفت خود خواهد خواست در شیوه محاسبه تولید نفت روسیه تجدید نظر کنند. مسکو می خواهد میعانات گازی نفت سبک در محاسبه تولید این کشور در نظر گرفته نشود.
آقای نواک روز جمعه گفت میعانات گازی چیزی حدود ۷ تا ۸ درصد کل تولید روسیه را تشکیل می دهد.

کشورهای عضو اوپک و متحدان، موسوم به اوپک پلاس توافق کرده اند ۱.۲ میلیون بشکه از مجموع تولید خود بکاهند. روسیه هیچ گاه به شکل کامل به سقف توافقی خود پایبند نبوده است که اعتراض دیگر اعضا را به همراه داشته است. در مورد دو ماه گذشته بهانه روسیه برای تولید بیشتر، سرمای این کشور و افزایش تولید برای مصرف داخلی بوده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false