×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تولید خود را افزایش دهید

به گزارش گروه انرژی نفت خبر، دارمندرا پرادان پیش از جلسه تنظیم سیاست‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن، موسوم به اوپک پلاس، گفت: «مصرف‌کنندگان هندی تحت تأثیر افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی قرار دارند.»
وی گفت: «بالاتر رفتن قیمت نفت، علاوه بر ضربه زدن به تقاضای سوخت، می‌تواند مانع رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه از جمله هند شود.»

پرادان گفت: «هند توانسته است فشار تورمی را در چندین جبهه مهار کند، اما نمی‌تواند تأثیر قیمت‌های خام را کنترل کند.»
پرادان با اشاره به کاهش داوطلبانه عرضه نفت توسط عربستان سعودی گفت: «کشورهای اصلی تولیدکننده نه تنها در کاهش تولید بیش از حد اعلام شده قبلی تجدیدنظر کرده‌اند، بلکه میزان کاهش را نیز بصورت داوطلبانه افزایش داده‌اند.
ماه گذشته نیز هند کاهش داوطلبانه تولید نفت توسط عربستان سعودی را دلیل افزایش قیمت نفت دانست.

وی گفت: «حداقل برای چند ماه آینده، بهبود تقاضا باید نسبت به افزایش قیمت‌های نفت خام ارجحیت داشته باشد. من خواستار افزایش تولید توسط کشورهای مهم صادرکننده نفت هستم.»

در هفته‌های گذشته به دلیل ایجاد محدودیت‌های عرضه توسط اوپک پلاس و ایجاد امیدواری به دلیل واکسیناسیون ویروس کرونا، بهای نفت افزایش یافت و روز گذشته بهای هر بشکه نفت خام برنت به ۶۴٫۷۲ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت‌های خرده‌فروشی بنزین در هند به دلیل جهش قیمت‌های جهانی نفت به بالاترین رکورد رسیده است. هند، سومین مصرف‌کننده و واردکننده بزرگ نفت در جهان است که بیش از ۸۴ درصد از نفت خود را از طریق واردات تأمین می‌کند.

تقاضای بنزین هند، که در ماه آگوست به سطح قبل از کرونا رسیده بود، در دو هفته اول فوریه کاهش یافت در حالی که سرعت کاهش تقاضای سوخت به بالاترین حد در شش ماه افزایش یافت.

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false