×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تکه‌های پازل جریان نفوذ یک زن در نفت

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از کانال تلگرامی از نفت چه خبر، حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر گفت: “اخیراً نهادهای امنیتی باند نفوذی را در وزارت نفت دستگیر کردند که در رأس آن خانمی با ایجاد ارتباط با ۱۶ نفر از مقامات ارشد این وزارتخانه توانسته بود در جهت تکمیل پازل دشمن ضرباتی را به کشور وارد کند و تصمیمات مهمی را در وزارت نفت مسکوت بگذارد یا تصمیمات غلطی را در جهت خواسته‌های دشمن و برعلیه منافع ملی کشور اتخاذ می‌کردند و ضربه کاری را در این جنگ اقتصادی به کشور وارد کند”. ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد هم از دستگیری یک خانم در وزارت نفت به عنوان جاسوس خبر داد و گفت: این فرد اخیرا از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده است. وی با بیان اینکه این خانم تبعه ایران و نفوذی بوده است افزود: این فرد با ۱۶ مدیر وزارت نفت در ارتباط بوده و قصد تأثیرگذاری بر آنها را داشته است.

این دو نماینده اصولگرا، نامی از این زن نبردند اما ناگهان در اقدامی هماهنگ، نام زن جوانی به نام الهام حسن زاده در برخی رسانه ها بویژه در شبکه های اجتماعی مطرح شد که چند سال پیش در جریان برگزاری کنفرانس قراردادهای جدید نفتی فعال بود. این که چرا نام این زن مطرح شد هنوز مشخص نیست ولی به نظر می رسد طیف نزدیک به کسانی که خبر مبهم نفوذ را منتشر کرده بودند، در طرح نام آن زن هم تاثیر داشتند.

نام الهام حسن زاده در شرایطی مطرح شد که کمتر از یک ماه از موضوع قتل همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران و طرح عناوینی همچون پرستو برای او سپری می شد و به همین دلیل، این خبر هم در همان راستا مورد توجه قرار گرفت. نکته عجیب، هماهنگی بسیار زیاد دو نماینده اصولگرا، یعنی حاجی دلیگانی و ابوترابی، در ارائه این خبر و تاکید آنها بر موضوع “ارتباط” این زن با ۱۶ مدیر وزارت نفت بود. آنها با زیرکی بر ارتباط این زن با مدیران نفت تاکید کردند و از نوع این ارتباط سخن نگفتند اما سابقه ذهنی گردانندگان رسانه ها و شبکه های اجتماعی از ماجرای قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی، موجب شد نوع ارتباط این زن با مدیران نفتی، در قالب بدترین نوع ارتباط و با صفت “پرستو” جلوه گر شود. این درحالیست که طی سالهای اخیر خانم الهام حسن زاده به عنوان یکی از زنان موفق ایرانی در رسانه های بین المللی همچون بلومبرگ معرفی شده بود.

حالا نکته مهم و قابل تامل اینجاست که منابع آگاه خبر می دهند خانم بازداشت شده در جریان این موضوع اصلا الهام حسن زاده نیست و حتی به گفته سخنگوی دولت، اصلا این زن نقشی در این موضوع نداشته است درحالیکه ارائه اطلاعات غلط و ناقص توسط دو نماینده اصولگرای مجلس، فضاسازی گسترده ای علیه او ایجاد کرد.

اگر اطلاعات ارائه شده درباره نام آن زن صحیح نباشد باید از آقایان حاجی دلیگانی و ابوترابی سوال کرد آقایان نماینده! اگر یک درصد هم احتمال می دادید در پی حرفهای جهت دار شما، نام زنی مطرح شود و آبرو و حیثیت او تحت الشعاع قرار گیرد باز هم چنین اطلاعات ناقصی را با تاکید بر ارتباط یک زن با ۱۶مدیر نفت ارائه می دادید؟ اصلا فرض میکنیم که زن نفوذی، همان زن باشد. چه کسی به ما اجازه بازی با آبروی افراد را داده است؟

یک درجه بالاتر برویم. سوالم از مقامات مسوول این است که اگر این پروژه نفوذ در نفت صحت دارد و بحث جاسوسی در میان است، چگونه اطلاعات این پرونده خیلی راحت به دست دو نماینده مجلس که اتفاقا هر دو منتقدان نشان دار نفت هستند می رسد و به این شکل ناقص و عجیب رسانه ای می شود؟ این دو نماینده چگونه اجازه پیدا کرده اند اطلاعات یک ماجرای جاسوسی را به این راحتی بسوزانند؟! آن هم در شرایطی که هنوز هیچ مدیری در این راستا احضار یا بازداشت نشده است!

عجیب است که گویا نزد عده ای، هدف، وسیله را توجیه می کند. باید وزارت نفت را، آن هم در دوران تحریمهای نفتی، هدف شدیدترین حملات قرار دهند و در این حملات دامنه دار، نه حیثیت افراد برایشان مهم است و نه مصلحت و دوراندیشی. مثل غالب انتقاداتی که با جنجال سازی مطرح می کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false