×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
جگوار فرمان را دوباره اختراع کرد

به گزارش گروه دانش و فناوری نفت‌خبر و به نقل از engadget، آنطور که به نظر می‌رسد، فرمان خودرو آینده روشنی ندارد، در حقیقت ممکن است در نهایت با پدیدار شدن اتومبیل‌های خودران در جاده‌ها، این وسیله از خودرو حذف شود. با این‌ حال، شرکت‌های جگوار و لندروور در پی آن هستند که چگونه فرمان خودرو را حفظ کنند. این خودروساز انگلیسی نوعی فرمان مفهومی را برای دورانی معرفی کرده است که خودروها به صورت هوشمند حرکت می‌کنند و نیازی به رانندگی مالک ندارند. این فرمان سیستم هوش مصنوعی خاص خودش را دارد و شما را از خودرویی به خودروی دیگر همراهی می‌کند و شما کافیست آن را با خود حمل کنید تا تجربه خودتان را همراهتان بیاورید.

سیستم هوش مصنوعی این فرمان بیشتر به عنوان یک محافظ در نظر گرفته شده، این فرمان توانایی آن را دارد که شما را به یک باشگاه خدمات درخواستی متصل کند، فرقی نمی‌کند شما مالک ماشین خودتان هستید یا نه، این فرمان به شما کمک می‌کند تا هر موقع و هر مکانی که به آن نیاز دارید، با آن رانندگی کنید. برای مثال، اگر یک جلسه حضور داشته باشید، می‌توانید به این فرمان که در منزل شما است دستور دهید که مشخص کند چه زمانی طول می‌کشد تا خودروی شما به مقصد برسد و فرمان به شما اعلام می‌کند که چه زمانی ممکن است شما کنترل آن را در دست بگیرید.

این فرمان که Sayer نام‌گذاری شده است، نامش از طراح آن یعنیMalcolm Sayer  گرفته شده و قرار است برای نسل آینده خودروی مفهومی جگوار مورد استفاده قرار گیرد.

آیا اصلاً ممکن است چیزی شبیه به این فرمان به تولید برسد؟ احتمالاً نه. جگوار و لندروور چند فرضیه را در مورد ماشین‌های خودران خود در نظر گرفته‌اند، مانند اینکه احتمالاً شما به فرمانی نیاز دارید که توانایی یکپارچه‌سازی سیستم هوش مصنوعی را با یک دستگاه خاص داشته باشد. البته ممکن است تلفن و سرویس ذخیره‌سازی ابری شما همه چیزهایی که شما نیاز دارید را درون خود داشته باشند. در عوض، این اختراع را می‌توان به عنوان وسیله‌ای برای ایجاد آمادگی ذهنی تلقی کرد و ممکن است هرگز به مرحله تولید نرسد اما این طرح می‌تواند باعث شود مهندسان طراح در هنگام خودروهای خودران، فکری به حال فرمان این خودروها کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false