×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
حیاتی ترین ماه برای صنعت نفت آمریکا در پیش است

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، صنعت نفت آمریکا با جاده ناهمواری برای احیای تقاضا برای نفت روبرو است. با توجه به اینکه کاهش تقاضا برای نفت در دوران بی ‌سابقه ای به سر می ‌برد در نتیجه چاره ای نیست جز آن که عنوان شود تولید کنندگان نفت در آمریکا آینده پر ابهامی پیش رو دارند.
تقاضا برای نفت در آمریکا همانند دیگر بخش های جهان همچنان پایین تر از سطح تقاضا برای نفت به نسبت سال گذشته است. در همین حال تولیدکنندگان نفت در حال تلاش برای تامین منابع مالی لازم جهت باز پرداخت بدهی های خود یا اعلام ورشکستگی به منظور قرار گرفتن تحت حمایت های قانونی لازم هستند.
با توجه به اینکه بسیار بعید به نظر می رسد که سطح تقاضا برای نفت به زودی به سطح تقاضا قبل از شیوع بحران کرونا برگردد نتیجتاً فشار بر تولید کنندگان نفت در آمریکا مضاعف خواهد بود.
تحلیل ها نشان می دهد برای آنکه تغییرات اساسی در وضعیت تولیدکنندگان نفت در آمریکا رخ دهد لازم است که قیمت نفت به بالای ۴۶ دلار در هر بشکه رسیده و برای مدتی این قیمت باقی بماند. این بدان معناست که لازم است قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت ۶ دلار افزایش قیمت پیدا کند.
اگر مولفه های تاثیرگذار در قیمت نفت تغییر کننده، این افزایش می تواند در کمتر از چند هفته رخ دهد اما آینده بازار چنان است که بعید به نظر می رسد که بتوان امیدی به چنین تغییری داشت.
نگرانی‌ های تولید کنندگان نفت در آمریکا درباره طولانی شدن افت تقاضا برای نفت در حالی است که آنها ممکن است طی روزهای آینده با نگرانی شدیدتر دیگری نیز مواجه شوند.
اگر دولت جدید در آمریکا به نامزد حزب دموکرات یعنی جو‌بایدن تعلق گیرد سخت گیری ها بر تولیدکنندگان نفت در آمریکا نیز تشدید خواهد شد و ممکن است ممنوعیت‌های تولید نفتی که در زمان باراک اوباما، رئیس جمهور دموکرات سابق وجود داشت به سرعت باز گردد چرا که بایدن ن قول داده در سه دهه آینده نیاز آمریکا به نفت را به صفر برسد.
در حقیقت در حالی که تولید کنندگان نفت آمریکا باید به دنبال راهی باشند تا قیمت نفت در هر بشکه به بالای ۴۰ دلار برسد پیروزی جو بایدن باعث خواهد شد تا آنها دغدغه جدیدترین نیز پیدا کند: چگونه باید با سیاست دولتی که به دنبال انرژی های تجدیدپذیر است تعامل کنند.
نباید فراموش کرد که قیمت بنزین در ابتدای ماه اکتبر به پایین‌ترین نرخ خود از سال ۲۰۱۶ رسید. مهمترین عامل در این زمینه کاهش تقاضا برای بنزین و گسترش ویروس کروناست. بنابراین تا زمانی که وضعیت تقاضا برای نفت چنین باشد فشارها بر شرکت های تولید کننده نفت در آمریکا بالا خواهد بود. با پیروزی نامزد حزب دموکرات، فشارها بر تولیدکنندگان آمریکایی بالاتر خواهد رفت. این موضوع می تواند در کنار فشارهای ناشی از افت تقاضا، برای همیشه برخی از صنعت آمریکا را تعطیل کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false