×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
خطر جدی سیل برای خطوط برق خوزستان

به‌ گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از ایسنا، محمود دشت‌بزرگ در چهارمین جلسه مدیریت بحران این شرکت که با حضور معاون هماهنگی انتقال توانیر برگزار شد، اظهار کرد: ۲۳ خط برق در سطوح ولتاژی مختلف به علت سیلاب در شرایط بحرانی قرار دارند و باید سریع به آن‌ها رسیدگی شود.
وی با ارائه گزارشی از خطرات سیل و اقدامات انجام شده برای حفظ پایداری شبکه، بیان کرد: با افزایش آب خروجی از سدها و افزایش آورد رودخانه‌ها، دکل‌ها و پست‌های بیش‌تری در معرض خطر سیل قرار می‌گیرد و نیازمند کار وسیع‌تری است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود آب به پست‌ها سیل‌بند احداث کرده و در حال تقویت آن‌ها هستیم.

دشت‌بزرگ با تاکید بر آنکه ماشین آلات لازم برای مقابله با سیل را در اختیار نداریم، افزود: حجم کار بسیار وسیع بوده و نیاز به ماشین آلات بیش‌تری است که در اختیار شرکت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: پست‌ها و خطوط در معرض خطر سیلاب در سطوح ولتاژی مختلف هستند و سطح خاموشی آن‌ها در شبکه می‌تواند گسترده باشد.

معاون هماهنگی انتقال توانیر نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده در مقابله با سیل، گفت: با شرکت‌های برق منطقه‌ای اصفهان و فارس هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا ماشین آلات لازم را به خوزستان ارسال کنند.

سید زمان حسینی با بیان اینکه حفظ پایداری شبکه حائز اهمیت بسیار است، اضافه کرد: با هماهنگی شرکت توانیر تعدادی قایق برای دسترسی به دکل‌ها و پست‌ها به خوزستان ارسال می‌شود و همچنین یک دستگاه بالگرد برای رصد لحظه‌ای شبکه در اختیار برق منطقه‌ای قرار می‌گیرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false