×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
رشد تقاضا ادامه خواهد داشت/ اوج تقاضا در سال ۲۰۳۰

مصبح الکعبی، مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری مبادله امارات متحده عربی، در مصاحبه‌ای گفت: «اختلال ناشی از ویروس کرونا در تقاضای جهانی نفت در سال جاری ادامه خواهد داشت.»

با این حال، شرکت سرمایه‌گذاری سومین تولیدکننده بزرگ اوپک پیش‌بینی می‌کند که پس از بهبود از بیماری کرونا، رشد تقاضای نفت در دهه پیش رو همچنان ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: «پیش‌بینی بازار نفت بسیار چالش‌برانگیز است. شیوع ویروس کرونا اختلالات عمده‌ای در تقاضا ایجاد کرده است و ما انتظار داریم که ادامه این اختلال را در سال ۲۰۲۱ ببینیم، اما اگر افق چشم‌انداز آن را تا سال ۲۰۳۰ پیش‌بینی کنید، ما با رشد قابل قبولی مواجه خواهیم شد که در سال ۲۰۳۰ به اوج خود می‌رسد.»

تقاضای جهانی نفت در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به پایین‌ترین سطح از دهه ۱۹۹۰ رسیده بود، اما اکنون تقاضا بهبودیافته و این مدیر اجرایی، انتظار دارد که رشد تقاضا در ۱۲ ماه آینده ادامه پیدا کند.

دیدگاه مبادله در مورد تقاضای جهانی نفت اساساً با مفروضات جدید بی‌پی در جدیدترین چشم‌انداز این شرکت متفاوت است. بی‌پی معتقد است که تقاضای جهانی نفت ممکن است در سال گذشته به اوج خود رسیده باشد زیرا مصرف نفت هرگز به سطح قبل از همه‌گیری ویروس کرونا برنخواهد گشت.

با این حال شرکت نفت و گاز کونوکوفلیپس ایالات‌متحده معتقد است که تقاضای جهانی نفت نه تنها به سطح ۱۰۰ میلیون بشکه در روز قبل از بحران بازمی‌گردد، بلکه بیشتر از آن هم رشد خواهد کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false