×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
روند تولید شیل آمریکا نزولی است/ روسیه به اوپک متعهد است

اوپک پلاس از یکم ژانویه توافق خود مبنی بر کاهش ۱.۷ میلیون بشکه ای تولید نفت را آغاز کرده است که هدف آن مقابله با بازار اشباع فعلی است. مزروعی گفت مطمئن است که این توافق بازار را برای سه ماهه نخست در حالت تعادل نگه خواهد داشت و وضعیت کنونی بازار نیز “اوکی” است اما از اظهار نظر درباره آینده توافق اوپک خودداری کرد و گفت: “ما در ماه مارس دوباره گرد هم خواهیم آمد و امیدوارم برای تعادل عرضه و تقاضا تصمیم خوبی اتخاذ کنیم.
وزیر اماراتی همچنین اضافه کرد رعایت سقف تولید بهبود یافته است و حتی عراق و نیجریه نیز که پیش از این بالاتر از سقف مجاز تولید می کردند در ماه دسامبر بیشتر رعایت کرده اند.
مزروعی در خود اجلاس گفته بود که از جانب روسیه نگرانی ندارد؛ این در حالی است که الکساندر نواک پیش از این اعلام کرده است که کشورش به دنبال راهی برای خروج از برنامه کاهش تولید یا حداقل سهل تر کردن سقف تولید است.

نقش روسیه
مزروعی درباره نقش روسیه در اوپک پلاس گفت: “ما همیشه درباره کاندیداها بحث داشته ایم اما روسیه همانقدر متعهد است که دیگر اعضا. این تعهدی است برای همکاریی بلندمدت.”
او درباره مسائل اساسی بازار نیز اظهار نظر کرد و گفت کاهش تنش میان چین و آمریکا به رشد اقتصاد جهانی کمک می کندو تقاضا را بالا می برد: “تقاضا. درباره تقاضا می گویم که در سال ۲۰۲۰ بهتر از سال ۲۰۱۹ است؛ تنش های چین و آمریکا کم شده است و تنش های تجاری در حال کمرنگ شدن است. از منظر تقاضا اصلا نگران نیستم.”
و در مورد عرضه نیز گفت صنعت شیل آمریکا با چالش های مالی بزرگ روبه رو است که رشد سریع آن را در سال های گذشته کم خواهد کرد: “ما شاهد آن بودیم که پیش بینی های تولید نفت شیل آمریکا اغراق شده بود و اینکه مدیریت هزاران شرکت کار ساده ای نیست.” او همچنین خواستار این شد که اوپک با تولیدکنندگان شیل در تماس باشند تا بهتر از روند تولیدی آن ها آگاهی داشته باشند: “ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که عرضه کافی باشد و در عین حال کاری نکنیم که قیمت ها تا جایی شکسته شد که سرمایه گذار جذب نکند و تولید شیل آمریکا هم از دست برود. ما می خواهیم سطح تولید آن ها ثبات داشته باشد. این کار مثل راه رفتن روی بند است.”

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false