×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
رونمایی امارات از برنامه جدید اوپک پلاس در ماه آوریل

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از پلاتس، وزیر انرژی امارات گفته است که در صورت توفیق واکسن کرونا در کنترل این بیماری و تأثیر مثبت آن بر افزایش تقاضا برای نفت ممکن است اعضای اوپک یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز به تولیدات خود در ماه آوریل بیافزایند.
سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات گفته است این که بازار می‌ تواند تولید یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز را تاب آورد یا خیر، به میزان موفقیت واکسن کرونا در کنار زدن این بیماری و همچنین احیای تقاضا برای نفت بستگی دارد. به همین دلیل برای تصمیم‌ گیری در خصوص ماه های آینده نیاز داریم تا به توازن میان عرضه و تقاضای نفت دقت توجه شود.
این اظهارات وزیر انرژی امارات در حالی بیان شده است که کمیته وزارتی اوپک ‌پلاس پس از نشست هفته گذشته خود در بیانیه اعلام کرد که به دنبال عدم قطعیت در در بازار نفت، این گروه ترجیح می دهد که سیاست توقف افزایش تولید را همچنان در پیش گیرد.
به هر تقدیر اعضای اوپک پلاس مقرر کردند که در روز چهارم ماه مارس نشست دیگری در خصوص مدیریت بازار نفت ماه آوریل برگزار شود.
در حال حاضر و به دنبال احیای نسبی تقاضا برای نفت قیمت، قیمت وارد کانال ۶۰ دلاری شده و عربستان سعودی نیز تصمیم گرفته کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه نفت از تولیدات روزانه خود را پایان دهد.
همه این ها در حالی است که روسیه و قزاقستان اعلام کرده اند که در ماه مارس تا حدودی میزان تولید خود را بالاتر می برند. سایر کشورهای تولید کننده اما اعلام کرده که قصد ندارند تا پایان ماه فوریه و مارس تغییری در میزان تولید نفت خود ایجاد کنند.
وزیر انرژی امارات گفته است تردیدی وجود ندارد که چشم ‌انداز بازار نفت به نسبت سال ۲۰۱۹ و ۹ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ تا اندازه قابل توجهی تغییر کرده و همین موضوع نیز کشورهای تولید کننده اوپک را واداشته است تا به طور جدی به سیاست افزایش تولید تمایل پیدا کنند اما او تاکید دارد که همه تولید کنندگان نفت از جمله آمریکا متعهد هستند که از غرق کردن بازار در نفت جلوگیری کنند.
به اعتقاد المزروعی بازار نفت با وجود بهبودی هایی که در هفته ‌های اخیر پیدا کرده هنوز در وضعیتی قرار ندارد که بتواند چنین سیاست های جسارت آمیزی را تحمل کند.
امارات در حال حاضر به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ اوپک به شمار می ‌آید و تا شش ماهه نخست سال ۲۰۲۰ در کنار عربستان به عنوان یکی از دولت های حامی جدی سیاست توقف افزایش تولید محسوب می‌ شد. اما از آن زمان به بعد طور تدریجی نگرش امارات نسبت به این سیاست تغییر کرده و هر چه ببشتر به سمت افزایش تولید چرخش کرده است.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false