×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
رکورد صادرات گاز ال ان جی آمریکا به آسیا شکسته شد

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، آمریکا در رقابت با قطر توانسته است که رکورد جدیدی در صادرات گاز ال‌ ان جی به مقاصدی همچون کره جنوبی، چین و ژاپن در آسیا رقم زند.
این کشورها که بزرگترین وارد کنندگان سوخت در آسیا به شمار می آیند هم زمان با کنترل هرچه بیشتر ویروس کرونا بر میزان واردات گاز ال ان ‌جی خود افزوده‌اند و به این ترتیب آمریکا توانسته است در ادامه رشد صعودی صادرات گاز خود از اواخر سال ۲۰۲۰ رقم جدی در این زمینه محقق کند.
بنا به آمارهای منتشر شده میزان صادرات گاز ال ان جی آمریکا به این سه کشور آسیایی در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ به رقم ۳.۲ میلیون تن رسیده است. این رقم تقریباً دو برابر میزان صادرات گاز آمریکا به این کشورها در ماه قبل از آن به شمار می آید.
حجم صادرات گاز آمریکا به کشورهای آسیایی در تمامی سال ۲۰۲۰ در قیاس با سال قبل از آن رو به فزونی بود اما این میزان به ویژه در ماه‌ های پایانی این سال افزایش پیدا کرد و در آغاز سال جدید میلادی نیز روند صعودی خود را حفظ کرده است. مهمترین دلیل افزایش حجم صادرات گاز آمریکا به کشورهای آسیایی از اواخر سال ۲۰۲۰ به کنترل ویروس کرونا و احیای فعالیت های اقتصادی و صنعتی مربوط می شود.
در حقیقت صادرات گاز ال ان جی آمریکا به کشورهای آسیایی به طور کلی در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۷ درصد رشد داشته است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده که پیش بینی می ‌کند روند صعودی صادرات گاز این کشور به مقاصد آسیایی در سال ۲۰۲۱ نیز سرنوشتی مشابه سال قبل از آن داشته باشد.
مهمترین رقیب آمریکا در صادرات گاز یک کشور آسیایی در خلیج فارس به نام قطر است که همواره یکی از اصلی ترین تامین کنندگان گاز ژاپن به شمار می آید.
به طور کلی گاز فرآوری شده آمریکا در قیاس با تولیدات قطری گرانتر بوده و به همین دلیل تولیدکنندگان در این کشور آسیایی از شانس بیشتری در رقابت با آمریکا برخوردارند. قطر در سال های اخیر به همین دلیل شروع به توزیع گاز کم قیمت به اقصا نقاط جهان کرده است.
آمریکا برای حفظ قدرت رقابت خود با قطر طرح هایی برای بازنگری در قیمت نهایی گاز خود داشته اما هنوز در این زمینه به نتیجه نهایی نرسیده است.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false