×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
زنی که استعفا داد تا مدیر شود

در سال‌های اواخر ۱۹۹۰ بحران‌های متعدد اقتصادی در آسیا جریان داشت و چین نیز دچار بی‌ثباتی بود. در همین ایام ربکا در ۲۷ سالگی برای اولین بار تصمیم گرفت به سمت موفقیت حرکت کند، او تصمیم گرفت شغل خود در شانگ‌های را ترک کند.

ربکا در آخرین روزهای دانشگاه موفق شده بود پیشنهاد یک شغل را به دست آورد و در یکی از بانک‌های سرمایه‌گذاری بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی مشغول کار شود. در این دوران به علت شرایط بی‌ثبات اقتصادی بازار کار نیز نامساعد بود، برای ربکا یافتن چنین شغلی به‌منزله امنیت شغلی بود. در چین نیز کنترل شدید بر زندگی و حریم شخصی افراد حاکم بود. در چنین شرایطی وقتی ربکا تصمیم گرفت شغل خود را ترک کند هم آینده شغلی خود را با چالش مواجه می‌کرد و هم با مخالفت خانواده و واکنش اجتماعی مواجه می‌شد اما او در این شرایط ریسک را پذیرفت و بعد از ترک شغل خود به تحصیل در رشته «ام بی ای» پرداخت. او بعد از فارغ‌التحصیلی وارد یک شرکت شد و یک دهه در آنجا کار کرد. پس از آن به عنوان اولین مدیرعامل زن برای دفتر «گریتر چاینا» انتخاب شد.

ربکا این حرکت خود در آن شرایط را دردناک خواند و ادامه داد«در آن زمان چنین کاری بسیار نادر بود. من چند سالی بود که متوجه شده بودم این کار برای من کافی نیست و من باید تغییری ایجاد کنم. درواقع من سه سال زمان اضافی در این کار زمان گذاشتم، پنج سال در آنجا مشغول بودم که از سال دوم متوجه شدم که نیازمند یک تغییر هستم. من عاشق چالش هستم و اگر روزی احساس کنم جایی هست که در آن موفق‌تر خواهم بود تعلل نمیکنم. به‌طور کلی من دوست ندارم موقعیت امن خود را همراه با روزمرگی حفظ کنم.» این فلسفه زندگی ربکا است و همین فلسفه، زندگی او را به موفقیت رسانده است. این حرکت ربکا باعث شد تا به عنوان پیشرو و رهبر برای زنان دیگر باشد و راه‌های تازه‌ای را برای آنان باز کند.

او توصیه می‌کند«برای هر شغلی حداقل دو سال زمان بگذارید، اگر مدام نظرتان تغییر می‌کرد، مطمین باشید جایی چیزی اشتباه است. هرگز از امتحان کردن چیزهای جدید نگران نباشید»

او اشاره می‌کند که هنوز عاشق یادگیری است و تمام کارکنانش نیز علاقه او به چالش و یادگیری را می‌دانند. به عنوان یک مدیر او از کارکنانش نیز توقع علاقه به یادگیری و موفقیت را دارد.

ربکا تاکید کرد:«اکنون من در سن ۴۰ سالگی هستم اما از خودم میپرسم آیا به شغلم علاقه دارم؟ و اگر پاسخم نه باشد قطعا تغییر جدید و چالش دیگری را آغاز میکنم». اکنون او تصمیم دارد در صنایع تغییر ایجاد کند و به مزایده جهانی بپیوندد.

مترجم: مریم حاصللو

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false