×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ساخت دستگاه تصفیه روغن در کشور

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، علی جمشیدی، مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) گفت: برای استفاده بیشتر و بهینه در مصرف روغن ترانسفورماتورها به منظور حداکثر کردن استفاده از روغن‌ها، به دستگاهی برای جدا کردن ذرات معلق و رطوبت از روغن نیاز بود؛ ضمن این‌که این رویه زمان فرسودگی دستگاه‌ها را هم کاهش می‌دهد.

وی افزود: در گذشته به دلیل حساسیت دستگاه‌ها، روغن‌های موجود در بازار برای استفاده ترانس‌های برق پالایشگاه، پیش از مصرف، تصفیه و ذرات و رطوبت آنها کاملا گرفته می‌شود که به همین منظور هم از دستگاه‌های داخلی و امانتی مختلف تصفیه روغن با ظرفیت هزار لیتر در ساعت استفاده می‌شد.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) با بیان این‌که پس از چند بار استفاده از این دستگاه متوجه ایرادهایی در روند تصفیه آن شدیم، ادامه داد: مشکل‌هایی از جمله معیوب شدن ترانس‌ها و ایجاد خسارت برای سیستم سبب شد که متخصصان کارگاه برق با ابتکار عمل و با استفاده از امکانات داخلی پالایشگاه، یک دستگاه تصفیه روغن با کیفیت بالا و توانائی کارکرد مناسب بسازند.

جمشیدی اظهار کرد: اکنون با وجود این دستگاه روغن‌های کل ترانسفورماتورها در شرکت تصفیه می شود و همچنین برای تصفیه روغن دیگر موسسه‌های همجوار نیز از آن استفاده خواهد شد.

به گفته وی، این دستگاه، روغن را غیر مستقیم گرم و از تغییر رنگ و سوختگی آن که پیش‌تر ایجاد می‌شد جلوگیری می کند؛ همچنین روغن را به وسیله پمپی که دارای دور متغیر است (کم و زیاد شدن سرعت پمپ و گردش روغن) پمپاژ می‌کند.

وی یادآوری کرد: دستگاه یادشده توانایی تصفیه ۴۰۰ لیتر روغن در ساعت را داراست و از فیلترهای کاغذی که قابلیت جدا سازی ذرات تا نیم میکرون را دارد، استفاده شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false