×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
سراشیبی در تولید نفت و گاز در آمریکا

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده است که نفت حاصله از تکنولوژی شیل در آمریکا در ماه دسامبر ۱۳۹ هزار بشکه در روز کاهش داشته و به این ترتیب به رقم ۷.۵۱ میلیون بشکه نفت در روز رسیده است که پایین ترین رقم از ماه ژوئن به شمار می ‌آید.
پیش ‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی از آن است که تقریباً نفت اکتشافی در ۷ منطقه بزرگ آمریکا با کاهش روبرو خواهد بود به جز منطقه هاینزویل که گفته می‌ شود استخراج نفت از این منطقه در هفته های آینده نیز با نرخ ثابتی ادامه دار خواهد بود.
بیشترین کاهش در تولید نفت به منطقه بزرگ پرمین در ایالت های تگزاس و نیومکزیکو مربوط است جایی که در آن پیش‌بینی شده است که استخراج نفت با کاهش ۳۷ هزار بشکه نفت در روز مواجه باشد. این کاهش را باید بزرگترین کاهش تولید نفت در این منطقه مهم نفتی از ماه می به شمار آورد. کاهش ۳۷ هزار بشکه نفت در روز، میزان تولید نفت در منطقه پرمین را به ۴.۳ میلیون بشکه نفت در روز می رساند.
دومین منطقه ای که بزرگترین کاهش تولید نفت را شاهد خواهد بود منطقه بیکن است که پیش ‌بینی می ‌شود برای سومین ماه متوالی با کاهش ۳۲٫۵۰۰ بشکه نفت در روز مواجه باشد.
به این ترتیب میزان کل نفت تولیدی در این منطقه به رقم ۱.۱۳ میلیون بشکه نفت در روز خواهد رسید. به طور کلی پیش بینی ها حاکی از آن است که نفت شیل تولیدی در آمریکا برای سومین ماه متوالی از زمان ماه می با کاهش روبرو باشد. افت تقاضا برای نفت در اثر پاندمی کرونا مهمترین دلیل برای کاهش تولید نفت در آمریکا معرفی شده است.
در حقیقت، به دنبال قرار گرفتن تقاضا برای نفت در وضعیت سراشیبی قیمت هر بشکه نفت نیز پایین آمده و در اثر این وضعیت تولید نفت شیل در آمریکا مقرون به صرفه نیست.
با وجود این، انتشار برخی اخبار مبنی بر کشف واکسن کرونا امیدواری نسبت به سرمایه ‌گذاری در بخش نفت را در آمریکا بالا برده است و به همین ترتیب آمارها نشان می دهد که در هفته گذشته میزان چاه های نفت در آمریکا از ماه می بالاتر رفته است. با وجود این تداوم این وضعیت به سیاست های نفتی دولت آینده در آمریکا شدیداً وابسته است.
در همین حال میزان تولید گاز طبیعی در آمریکا به پایین ‌ترین سطح خود از ماه ژوئن رسیده است. در ماه گذشته میزان تولید گاز طبیعی در آمریکا به ۸۱٫۵ میلیارد متر مکعب در روز رسید.
پیدا شدن رقبای جدید برای گاز آمریکا را باید مهمترین دلیل برای کاهش میزان استخراج گاز در آمریکا دانست. کشف میادین جدید گاز در مدیترانه، بازار را برای گاز در آمریکا کاهش می دهد. همچنین تشدید کرونا در آمریکا دلیل دیگری برای افت قیمت گاز در این کشور و بالتبع پایین آمدن میزان استخراج آن است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false