×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
سهم بالای انرژی در مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن

در این مناظره ترامپ از بایدن پرسید که آیا او «صنعت نفت را می‌خواهد تعطیل کند؟» و بایدن جواب داد «من گذار از صنعت انرژی را پی خواهم گرفت، بله.»

ترامپ در جواب این اظهارنظر بایدن گفت «خیلی حرف بزرگی است» و از رای‌دهندگان در ایالات نفتی نظیر تگزاس و پنسیلوانیا خواست به حرف بایدن دقت کنند.

در بخش دیگری از این مناظره ترامپ به طعنه به بایدن گفت که او مرتبا می‌گفت که فرکینگ را ممنوع می‌کند اما تا به ایالت نفتی پنسیلوانیا رفت برای جلب رای این ایالت نفتی زیر حرف خود زد و به همین دلیل او را به رفتار دوگانه متهم کرد.

در واکنش به این مباحث، پس از مناظره، سناتور جمهوری‌خواه، لیندزی گراهام گفت «بایدن امشب پنسیلوانیا را از دست داد»

بایدن که می‌خواست اثرات احتمالا منفی صحبت‌های خود در مورد انرژی را خنثی کند به خبرنگاران گفت که قصدش پایان دادن به اختصاص یارانه به سوخت‌های فسیلی است و نه خود صنعت انرژی.

در این مناظره ترامپ با تاکید فراوان گفت بایدن با برنامه گذار به انرژی پاک خود در صدد از بین بردن میلیون‌ها شغل است و جواب بایدن نیز این بود که سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک خود میلیون‌ها شغل جدید ایجاد می‌کند.

برنامه مورد اشاره که بایدن برای انتخابات ارائه کرده است هدفش گذار ۱۰۰ درصدی به انرژی پاک در ۱۵ سال آینده است.

این برنامه یکی از جنجال برانگیزترین بخش‌های کمپین انتخاباتی آقای بایدن است چرا که صنعت بزرگ نفت در آمریکا میلیون‌ها شاغل دارد و از این گذشته نفوذ و ثروت لابی‌های آن در سیاست زیاد است.

با این حال به گزارش گاردین، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد از هر ۱۰ آمریکایی ۸ نفر خواهان تمرکز سیاست‌های کشور بر انرژی‌های تجدیدپذیر هستند. یعنی حتی اکثر رای‌دهندگان جمهوری‌خواه نیز با این کار همدلی دارند.

سیاست‌های انرژی در حال تغییر است. عنوان نمونه، تگزاس، که یک ایالت بزرگ نفتی است هم‌اکنون بزرگترین تولیدکننده انرژی بادی در ایالات متحده نیز هست.

بحث فراوان بر سر انرژی‌های پاک یا فسیلی در انتخابات آمریکا نشان‌دهنده اهمیت کلی این مسئله در جهان نیز هست.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ نفتی دنیا، از جمله توتال و BP نیز اخیرا از عزم خود برای کم کردن سرمایه‌گذاری در انرژی‌های فسیلی و گذار به انرژی‌های پاک سخن می‌گویند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false