×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
سوخت مورد نیاز نیروگاه ها تامین شده است

به گزار گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از ایرنا، «غلامرضا مهرداد» روز یکشنبه افزود: اکنون سوخت مورد نیاز نیروگاه ها برای فصل سرد سال، ذخیره سازی شده و نیروگاه‌ها در این زمینه با کمبودی روبرو نخواهند شد.

این مقام مسوول اضافه کرد: هیچ نیروگاهی از زغال سنگ برای تامین سوخت خود استفاده نمی‌کند و سوخت بیشتر نیروگاه‌ها، گاز طبیعی به عنوان سوخت نخست و نفت کوره به عنوان سوخت دوم است.

مهرداد با بیان اینکه بخشی از نیروگاه‌های بخاری از نفت گاز به عنوان سوخت مورد نیاز استفاده می کنند، گفت: سایر نیروگاه های حرارتی از نفت گاز به عنوان سوخت دوم استفاده می برند.

مدیرکل پشتیبانی برق حرارتی یادآور شد: سالیانه در فصل گرم، بالای ۹۰ درصد سوخت نیروگاه ها از گاز طبیعی تامین می شود، اما در فصل سرد، با توجه به نیاز بیشتر بخش خانگی به گاز طبیعی ، مصرف نیروگاه ها محدود می شود و نیروگاهها به دلیل همین محدودیت،‌ به استفاده از نفت گاز روی می آورند.
به گفته وی، اکنون با توجه به سرمای زود رس در آبان امسال و افزایش مصرف گاز طبیعی از سوی مشترکان خانگی، استفاده از گاز طبیعی برای نیروگاه ها محدود شده که مسوولان وزارت نفت قول داده اند به زودی محدودیت برطرف شود.

مهرداد افزود: شرکت ملی گاز  تامین کننده انرژی مورد نیاز نیروگاههاست که برای تامین به موقع گاز همواره با آنان رایزنی شده و از سال قبل برای تامین سوخت سال جدید هماهنگی های لازم صورت می گیرد.

مدیرکل پشتیبانی برق حرارتی افزود: براساس محدودیت اعمال شده برای مصرف گاز در نیروگاه ها، مصرف نفت گاز افزایش یافته و بر همین اساس با وزارت نفت در باره تامین به موقع این سوخت مذاکره شده است.

مهرداد گفت: اکنون ۶۰ درصد گاز مایع و ۸۰ درصد نفت گاز ذخیره سازی شده و نگرانی در خصوص تامین سوخت وجود ندارد.

وی یادآور شد: گرم تر شدن هوا و کاهش نیاز بخش خانگی محدودیت اعمال شده برای نیروگاه ها برطرف و آنها از گاز طبیعی برای سوخت بهره مند خواهند شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false