×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
سود و پذیرش اجتماعی شما در خطر است

این آژانس در گزارش ارائه‌شده خود به مجمع جهانی اقتصاد که در شهر داووس سوئیس برگزار شد گفت كه جهان برای مهار گرمایش کره زمین تلاش می‌کند و بر این اساس شرکت‌های نفت و گاز با چالشی اساسی روبرو هستند. حدود ۱۵٪ از انتشار گازهای گلخانه‌ای جهان به فرآیند خارج شدن نفت و گاز از زمین و مصرف‌کنندگان آن مربوط است. همچنین بر اساس این گزارش میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در حوزه انرژی در سال ۲۰۱۸ به بالاترین میزان خود رسیده است.

آژانس مستقر در پاریس که به کشورهای مختلف در خصوص مسائل مربوطه به حوزه انرژی مشاوره می‌دهد دراین‌باره گفت که شرکت‌های نفت و گاز با تقاضای فزاینده‌ای روبرو هستند تا درباره چگونگی کاهش انتشار این گازها و در راستای توافق‌نامه اقلیمی ۲۰۱۵ پاریس توضیح دهند. فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی، درزمینهٔ معتقد است: «هر بخش از صنعت باید چگونگی پاسخگویی خود را در نظر بگیرد. صرفا هیچ کار نکردن گزینه نیست.»

شرکت‌ها برای حذف گازهای گلخانه‌ای از مراحل تولید و محصولاتشان تحت‌فشار هستند. باوجوداینکه شرکت‌های نفتی باید سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک را افزایش دهند اما اهداف آن‌ها برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و تبدیل به انرژی‌های پاک، بسیار متفاوت است. رئیس آژانس بین‌المللی انرژی بابیان اینکه بخش بزرگی از تولید گازهای گلخانه‌ای ازجمله کاهش نشت متان در این بخش را می‌توان به‌راحتی کاهش داد گفت: «اولین کار ضروری برای همه بخش‌های صنعت کاهش اثرات کربن در عملکرد آن‌ها است.» همچنین به اعتقاد او حرکت مهم دیگری که در این بخش می‌توان انجام داد افزایش سرمایه‌گذاری در سوخت‌های تمیزتر مانند هیدروژن، بیوماتن و سوخت‌های زیستی پیشرفته است.

تاکنون متوسط سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفت و گاز در مناطق غیر مرکزی هنوز هم در حدود ۱٪ کل هزینه‌های سرمایه‌گذاری شده است و تنها به پروژه‌های خورشیدی و بادی محدود است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false