×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
سکوهای ساخت دوبی در راه دریای شمال+تصاویر

به گزارش گروه انرژی نفت‌خبر از دی‌نشنال، همه کسانی که در ماه‌های اخیر در سواحل دوبی به یارد الرشید نگریسته‌اند، از دیدن یک مکعب غول‌پیکر زردرنگ در حال تکمیل، بهت زده شده‌اند. شهروندان دوبی بارها چنین پرسش‌هایی را مطرح می‌کردند: آیا این ابر سازه یکی از خانه‌های شناور آینده است؟ و آیا این یک دستگاه بزرگ تهویه مطبوع هوا است؟
این سازه فراساحلی، سکوی فوقانی پروژه بوروین گاما است که در شرکت درایداکس ورد دوبی ساخته شده و پس از بارگیری هم اکنون سفر دریایی خود به آلمان را آغاز کرده تا بر روی پایه‌های قرار گرفته در آب‌هایی با عمق ۴۰ متر شود.

سکوی بوروین گاما یک سکوی برق جریان مستقیم ولتاژ بالا است که در ۱۳۰ کیلومتری سواحل آلمان نصب خواهد شد. این سکو ۹۰۰ مگاوات برق تولید شده از یک مزرعه بادی فراساحلی در آب‌های دریای شمال را روانه شبکه برق آلمان می‌کند. برق تولیدی در این پروژه می‌تواند برق پاک مصرفی یک میلیون خانوار را تأمین کند. ساخت این سکو در نزدیکی جمیرا از سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شد. برای ساخت آن ۱۳/۵ میلیون نفر ساعت انجام شده و وزن کل ابر سازه ۱۸۰۰۰ تن است. همچنین در ساخت این مکعب زردرنگ از ۱۰۵۰۰ تن فولاد استفاده شده که این عدد بیش از فولاد مصرفی در ساخت برج ایفل است.

شرکت تینت، بهره‌بردار سامانه انتقال برق اروپا، سفارش ساخت این سازه را به یکی از یاردهای دوبی داده است. شرکت‌های زیمنس و پتروفک نیز در کنسرسیوم مجری این پروژه تولید انرژی تجدیدپذیر حضور دارند. فناوری تبدیل جریان و تجهیزات اصلی برقی این سکوی فوقانی توسط شرکت زیمنس تأمین شده و شرکت پتروفک مسئولیت انجام فعالیت‌های مهندسی، ساخت و نصب آن در آب‌های دریای شمال را بر عهده دارد. شرکت درایداکس ورد دوبی نیز عملیات ساخت، تکمیل و بارگیری این ابر سازه را بر عهده داشته است.
رادو آناتولوویچ، مدیر ارشد عملیات در شرکت درایداکس ورد اعلام کرد: شرکت ما تاکنون در چند پروژه آب‌های دریای شمال کشور آلمان مشارکت داشته است. شرکت درایداکس ورد در سال‌های گذشته، سکوی ولتاژ بالای برق جریان مستقیم دولوین بتا به عنوان بزرگترین سکوی تولید برق دنیا را ساخته است. به دست آوردن فرصت همکاری در این فناوری تجدیدپذیر نوآورانه باعث خوشحالی ما است.

وی افزود: «پروژه بوروین گاما نشان دهنده توانایی شرکت درایداکس ورد در ساخت پروژه‌های پیچیده براساس بالاترین استانداردهای کیفیت اروپایی است. یارد ما از توانایی‌های مختلفی در بخش‌های تعمیرات، تغییر کاربری و صنایع نفت و گاز تا ساخت تأسیسات غول‌پیکر فراساحلی انرژی‌های تجدیدپذیر برخوردار است.»

براساس پیش‌بینی‌های مدیران پروژه در سال ۲۰۱۹ میلادی شاهد راه‌اندازی کامل این طرح خواهیم بود.

مترجم: محسن داوری

 

سکوهای ساخت دوبی در راه دریای شمال سکوهای ساخت دوبی در راه دریای شمال سکوهای ساخت دوبی در راه دریای شمال

سکوهای ساخت دوبی در راه دریای شمال

 

سکوهای ساخت دوبی در راه دریای شمال

سکوهای ساخت دوبی در راه دریای شمال

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false