×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
شل برای اتوبوس‌های لندن زیست سوخت تولید می‌کند/ قهوه به جای گازوئیل

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از بلومبرگ، اتوبوس‌های معروف لندن که قرمز و دو طبقه هستند؛ به زودی با سوخت زیستی که حاصل از پسماند و ضایعات قهوه است؛ تردد می‌کنند. این سوخت توسط شرکت لندنی Bio-bean و با همکاری رویال داچ شل تولید شده است. Bio-bean می‌تواند در سال شش هزار لیتر (۱/۵۸۳ بشکه) از این سوخت زیستی تولید کند.

حدود ۲۰ درصد از وزن پسماندهای قهوه‌ مورد استفاده، از روغن تشکیل شده است که این مناسب‌ترین ترکیب برای ساخت سوخت زیستی به‌حساب می‌آید.

از آنجا که افکار عمومی مخالف استفاده از موادغذایی برای تولید سوخت است؛ شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای تلاش می‌کنند بر روی سوخت‌های زیستی حاصل از زباله‌های پخت موادغذایی و گیاهان غیرقابل خوردن تمرکز کنند. بعضی از محصولات مثل ذرت و نیشکر برای تولید اتانول سوختی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بازار قابل توجهی در آمریکا و آمریکای جنوبی دارند.

Bio-bean با هزاران فروشنده قهوه در سراسر انگلستان مانند Caffe Nero و Costa Coffee برای جمع آوری مواد اولیه مورد استفاده خود همکاری می‌کند. بر اساس آمار، انگلستان سالانه ۵۰۰ هزار تن ضایعات قهوه تولید می‌کند.

Bio-bean در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد. سرمایه این  استارتاپ را دولت انگلستان، شرکت شل و سرمایه‌گذاران خصوصی تامین می‌کنند. کای، مدیر عامل این شرکت در این‌باره گفت: «ما به دنبال محل‌هایی هستیم که قهوه بیشتری مصرف می‌کنند.»

ولی افزود: «برنامه‌های توسعه اولیه ما بر اساس مکان‌هایی است که کارخانه قهوه فوری وجود دارد.»

 

مترجم: شکوه ارشادی‌فر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false