×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
شیوع ویروس جدید می تواند ۳ دلار از قیمت نفت بکاهد

به گزارش گروه انرژی نفت خبر، گلدمن ساکس در بیانیه ای اعلام کرده است شیوع این ویروس می تواند ۲۶۰ هزار بشکه در روز از تقاضای ۲۰۲۰ بکاهد، که عمده کاهش تقاضا، چیزی نزدیک دو سوم آن مربوط به سوخت هواپیما است. این میزان از کاهش تقاضا می تواند تا ۳ دلار از قیمت نفت بکاهد. گلدمن ساکس اثر سارس را مطابق با شرایط سال ۲۰۲۰ کرده و اثرات آن را بررسی کرده است.

کرونوویروس عامل اضطراب در کل بازار نفت شده است، به ویژه آن که صدها میلیون چینی در تعطیلات و در حال سفرهای داخلی و بین المللی هستند.
اختلال بالقوه به دلیل این بیماری ضربه دیگری است به بازاری که هم اکنون نیز بر اثر تنش های خاورمیانه و شمال آفریقا حال و روز خوشی ندارد.

یکی از تحلیلگران گلدمن به بلومبرگ گفته است: “با وجود این که پاسخ اوپک از سمت عرضه می تواند تاثیر اساسی چنین شوکی در تقاضا را تا حدی محدود کند، عدم قطعیت اولیه درباره حجم بالقوه این بیماری واگیردار می تواند تاثیری بیش از آن داشته باشد که شرایط بنیادین بازار پیش رو می نهد.”

مقام های رسمی بهداشت در تلاش هستند میزان تاثیر این ویروس که مشابهSARS است را ارزیابی کنند. تا به حال ۴۴۰ مورد از بیماری در چین تایید شده است که ۹ نفر آن ها جان باخته اند.

اثر واقعی این ویروس بر تقاضای جهانی نفت بستگی به این دارد که با چه سرعتی شایع شود. بنا به گفته گلدمن ساکس واکنش سریع مقام های چینی می تواند از تاثیر آن بر اقتصاد جلوگیری کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false