×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
صف تولیدکنندگان نفت طولانی تر شد: استخراج نخستین محموله نفتی کامبوج در خلیج تایلند

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، پس از سال ها تاخیر در استخراج نفت از حوزه خلیج تایلند، دولت کامبوج در هفته جاری نخستین عملیات استخراج نفت از این حوزه را به سرانجام رساند. این پروژه با مشارکت شرکت سنگاپوری کریس انرژی انجام شده است.
نخست وزیر کامبوج روز گذشته اعلام کرد که در عملیات حفاری استخراج نفت از خلیج تایلند، یک شرکت سنگاپوری نیز مشارکت دارد. هون سن در صفحه فیسبوک خود نوشت: مفتخرم که به همه مردم کامبوج اعلام کنم که نخستین محموله نفتی در بلوک A خلیج تایلند استخراج شده است.
در همین حال مدیر اجرایی شرکت کریس انرژی، استخراج نفت از حوزه خلیج تایلند را یک نقطه عطف استراتژیک و مهم برای این شرکت خوانده است و اظهار امیدواری کرده که فعالیت ‌های این شرکت در این حوزه نفتی در سال های آینده نیز ادامه داشته باشد.
شرکت کریس انرژی در سال ۲۰۱۷ موافقت نامه ای به منظور بهره برداری از یک حوزه نفتی در خلیج تایلند موسوم به بلوک A به مساحت ۳۰۸۳ کیلیومتر مربع را با دولت کامبوج امضا کرد.
کامبوج از سال ها پیش به دنبال توسعه میادین نفتی موجود در خلیج تایلند بوده است به ویژه بعد از افزایش قیمتی که در سال ۲۰۱۴ در هر بشکه نفت حاصل شده بود اما بنا به دلایل مختلف، نهایی شدن این پروژه به تاخیر افتاد.
شرکت کریس انرژی امتیاز بهره برداری و فعالیت در این حوزه نفتی را در سال ۲۰۱۴ از شرکت شورون به ارزش ۶۵ میلیون دلار خریداری کرده بود.
شرکت شورون در سال ۲۰۰۴ موفق به کشف نفت در این حوزه شد اما نتوانست موافقت دولت کامبوج برای امضای قرارداد بهره برداری را به دست آورد. اختلاف بر سر قیمت بهره برداری در این حوزه یکی از مواردی بود که طرف ها را از دستیابی به توافقی جامع در زمینه بهره برداری از بلوک A دور کرده بود. به این ترتیب از سال ۲۰۰۴ تا به امروز فعالیت های عملیاتی برای استخراج نفت در این حوزه متوقف شده بود.
هنوز دولت کامبوج به طور مشخص اعلام نکرده است که در حال حاضر چه میزان نفت می توان از بلوک A استخراج کرد. اما مقامات شرکت کریس انرژی گفته اند که عملیات هایی که در هفته جاری انجام شده به آن ها اجازه می دهد که با ارزیابی دقیق تری اعلام کنند که این حوزه روزانه چه میزان توان استخراج دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false